Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@setka007: av600 ma kartę sieciową 100mbit więc nie ma jak fizycznie puścić więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość urządzeń w technologii homeplug av2 mają już link 1gbps i będzie miał z grubsza podobne transfery, bo w większości jest ten sam chipset więc różnice nie duże. Realnie w dobrych warunkach będzie ok 300mbps. Więcej nie i raczej nie będzie bo wydaje się że rozwój technologii się zakończył (
@setka007: weź jeszcze pod uwagę ze dane są tam szyfrowane do tego zawierają sporo informacji własnych - to spory narzut, zobacz na jaka prędkość faktycznie się synchronizuje, wtedy będziesz widział ile faktycznie udało się wynegocjować urządzeniom i co da się osiągnąć. moje av600 od tplinka mają sieć 100mbit i tyle osiągają a same między sobą ustabilizowały połączenie na jakieś niecałe 300mbit.
możesz sobie poszukać urządzenia na chipsecie qualcomma qca7500 - to
@alienv: w jaki sposob moge sprawdzic jak sie zsynchronizowaly? mam taki sprzet Edimax HP-6002K AV600 Mini Gigabit Starter Kit. nie ma na to dodatkowego softu. ze strony routera i komputera wykrywa niby 1gbps wg karty sieciowej. Robiac test po sieci lan korzystajac np z iperf3 tak jak wspomnialem okolo 100 czasami lekko mniej lub lekko wiecej.
@setka007: nie masz softu do tego? tplink wydał, pozwala na aktualizacje fw i zobaczenie jak wyglada sieć i na jakie predkosci sie synchronizuja, także zmiane hasła do sieci :)
a to probowales: http://www.edimax.pl/edimax/download/download/data/edimax/pl/download/for_home/powerline/powerline_av600/hp-6002ac - chodzi o to "PowerLine Utility"

Na AV600 z tego co sam wiem nie wyjdziesz duzo wyzej niz 100mbit, stad wielu producentow wrzcało tam sieciówki 100mbit.
@alienv: nie uzywam windowsa.... i nie mam do niego dostepu w domu takze na wiele mi sie soft przyda napsiane tylko na windows. Nie wiem czy jest karta 100 bo jak sie synchronizuje na 1gbps. Poki co to wielkie oszustwo te cale powerliny.
@setka007: to polecam sprawdzić https://github.com/qca/open-plc-utils :) wiele chipsetow wykrywa i jest szansa ze powie co potrzebujesz.
oszustwo nie, w wifi tez masz wiele mbit a finalnie wychodzi duzo mniej. bardziej kreatywny marketing :) i zalezy jaka dlugosc kabla, jaki kabel, ile urzadzen w sieci typu mikrofale itp. u mnie plc sprawdza sie duzo lepiej niz wifi, ale nie potrzebuje wielu mbit transferu i to 100mbit mi wystarcza.
@alienv: daj znac jak wrocisz:) ja tam nic nie czaje z tego prawde mowiac.... z ciekawosci zrobilem sobie iper3 na plc i faktycznie stabilne 100 a po wifi 5g nawet 650 idzie momentami a stabilne do 600... wiec trzeba bedzie sie z wifi przeprosic. Tak sie z tym sram bo chce sobie szybszego neta zalozyc a nie mam mozliwosci zalozenia kabla dlatego zostaje wifi ale tu z kolei mam duzo urzadzen