Wpis z mikrobloga

Ale jestem #!$%@? przed świętami, rozchodzić tego nie mogę. Ale po kolei. Udało mi się zerwać z pracy bo luźno, wszyscy żyją świętami szef pozwala więc chciałem odebrać paczki z #pocztapolska . W #gliwice moja poczta to ta na Zwycięstwa. Jak ogarnąłem parkowanie to wbijam na PP i tu od razu strzał w pysk bo godziny dla seniorów. Seniorów brak, panie w okienkach ziewają a reszta „młodzieży” tłoczy się i czeka na 12:00. #!$%@?ć COVID wszyscy w kupie grzecznie czekają.
O 12:00 ruszyła maszyna, 45’ i jestem przy okienku a tu niespodzianka. Nie mamy pańskich paczek i co nam pan zrobisz? Pan sobie z Chin coś zamawia a my tego nie monitorujemy i nie ma tu aviza, przesyłki odesłane do nadawcy. Niech sobie pan przychodzi codziennie i sprawdza czy przyszły. I to by było tyle z przesyłek z #aliexpress czy innego chińskiego sklepu. To tak w całej Polsce działa czy tylko w Gliwicach? #zalesie sorry ale #!$%@? mnie,musiałem się wyżalić.
  • 30
@LubieKawe: przesylki bez numerow trakingowych, powinny do ciebie trafic normalnie, jesli sa za duze do wsadzenia do skrzynki, powinienes dostac z poczty awizo. Po nieodebraniu, powinno byc powtorne awizo i dopiero potem odsylka.

Bez awiza nie wiesz gdzie jest twoja przesylka i nic nie wskorasz na poczcie. Moga ewentualnie sprawdzic w systemie, czy cos pod ten adres bylo, ale zeby bylo w systemie, to musi byc awizo (no albo numer trackingowy)
Nie, drobnica z reguły trafiała do skrzynki. Kilka zamówień olałem bo wartość niewielka. Raz czy dwa razy odbierałem przy okazji wizyty z avizem. Mam żal, że chociaż durnej kartki do skrzynki nie wrzucą.
@LubieKawe: Pewnie to paczka nierejestrowana? Więc zapewne przyjdzie po dłuższym okresie - one idą chyba na samym końcu. Mi przyszła jedna poza szczytem wysyłkowym po 6 miesiącach, żadna nie przyszła szybciej niż 3 miechy...a z 5 nie dotarło wcale. Ja na rejestrowaną od 11.12 czekam i nie przyszła jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@LubieKawe:

Polazłem bo #!$%@?ć się z przesyłką od 16.11 to nawet w Afryce by ogarneli.


Ogarnij, nawet nie ma pewności że to jest w Polsce, cholera wie gdzie to jest, śledzisz fake tracking na gówno trackingu na ali

@maxxuell:

Pewnie to paczka nierejestrowana?

Nie ma czegoś takiego. Paczka może być tylko rejestrowana, jak już to list.
@maxxuell:
Paczka jest zawsze rejestrowana, nierejestrowany może być tylko list.

@LubieKawe:
Nie ma czegoś takiego jak odsyłanie korespondencji (listów i paczek) bez próby doręczenia (no chyba że to przesyłka niedoręczalna). W przypadku przesyłek listowych i paczek pocztowych przesyłki zwykłe doręcza się do skrzynki oddawczej lub w przypadku gdy przesyłka nie mieści się do skrzynki pozostawia się zawiadomienie (czyli awizo). Termin odbioru zgodnie z obowiązującym prawem to 14 dni.