Wpis z mikrobloga

Od jakiś 2 lat mama ma objawy nadczynności tarczycy, które się od roku nasiliły:
- spadek wagi (niedużo bo 3kg, ale mama jest szczupła i nigdy mniej i tak nie ważyła)
- ciągle jej goraco z czego ciągle są konflikty z tatą, że mama otwiera okna i zimno mu jest
- ma olbrzymie problemy ze snem
- chyba ma depresję, a dotąd była bardzo pozytywnie nastawiona do życia - teraz kilka razy już od niej słyszałem, że ma złe przeczucia i czarne myśli
- nadmierna ruchliwość - po przyjściu z pracy, gdzie robi fizycznie, pracuje aż do późnych godzin aż nie padnie ze zmęczenia całkiem wieczorem
- problemy z pamięcią, w sensie jak mówi to brakuje jej słów do wyrażenia
- kołatanie serca

Wykupiłem jej badania i wysłałem na nie, ale badania wyszły w normie, tzn. TSH w dolnej granicy, a reszta właściwie po środku przedziałów. Czy jest sens pójścia z tymi wynikami do endokrynologa czy tylko lekarz wyśmieje?

A może to zły trop i coś innego jej dolega?

#medycyna #zdrowie #endokrynolog #tarczyca
Pobierz Syn_Tracza - Od jakiś 2 lat mama ma objawy nadczynności tarczycy, które się od roku n...
źródło: comment_1608491438Ni1paqkyjMb8dDgPQAV8VO.jpg
  • 9
Ja bym był za niedoborem estrogenów jednak


@gardan: Ale to chyba dzieje się tak tylko gdy niedawno się przeszło menopauze a nie wiele lat temu.

Niech sobie zrobi badanie krwi na niedokrwistość. Może brakować np żelaza, witamin.


@Yakotak: Żelazo ma 144 przy normie 37-145 a więc mało brakuje do nadmiaru. Przy nadmiarze jest:

trudności w wysypianiu się, senność w ciągu dnia, powtarzające się stany podgorączkowe lub nawracająca gorączka, wypadanie włosów,
@Syn_Tracza: Pozwól mi prześledzić Twój proces. Twoja Mama ma jakieś niepokojące objawy, Ty sam zlecasz jakieś badania. Następnie usiłujesz zdiagnozować przypadłość na portalu ze śmiesznymi obrazkami, gdzie 3/4 populacji to szuria, która za chwilę zarzuci Ciebie listą możliwych chorób, z propozycją leczenia na dokładkę. Nie wiem co Ci poradzić, może rozważ wizytę u lekarza z Mamą? Niech ją fachowiec osłucha obejrzy, zrobi wywiad, zleci badania i postawi diagnozę. Nie uważasz, że
@nontepeto: Mam była u ogólnego z tymi objawami kilka miesięcy temu. Kazał jej zrobić badania krwi, wyszły w normie (cholesterol tylko lekko za wysoki) i tyle. Lekarka powiedziała by więcej wypoczywała.
@Syn_Tracza: nie ma sensu iść do endokrynologa, bo hormony tarczycy są w normie co wyklucza nadczynność. Tsh nie jest w dolnej granicy normy, tsh jest idealne.
Poszerzenie diagnostyki pod kontrolą Lekarza Rodzinnego plus konsultacja psychiatryczna jeśli widzisz obniżony nastrój.