Wpis z mikrobloga

@robcioo1994: Zacznijmy od podstawowych tematów.

Czy poczekałeś aż kompresor nabił ciśnienie (tzn. przestał hałasować), co pokazywał wtedy manometr?
Przy wyjściu z kompresora masz reduktor - kręcąc nim możesz regulować ciśnienie wyjściowe.
Dla klucza powinno być jak najwyższe.
Nie wiem czy masz tam manometr z ciśnieniem w zbiorniku, ciśnieniem na wyjściu czy dwa.

Klucz zauważyłeś że ma przełącznik prawo-lewo? Sprawdź czy kręci się w dobrą stronę.

Taki zestaw powinien spokojnie dawać udar
@hellfirehe:
Tak, poczekałem aż kompresor nabił ciśnienie
Tak mam dwa manometry, oba pokazywały ciśnienie ok 8 bar.
Sprawdzałem ze dobrą stronę kręcę
Sprawdzałem nawet z tymkluczem i też nie dało się odkręcić
Jeszcze jutro na spokojnie do tego siądę i zobacze,
Tak mam dwa manometry, oba pokazywały ciśnienie ok 8 bar.


@robcioo1994: To jeszcze sprawdź czy na tym drugim ciśnienie nie spada jak uruchamiasz klucz.

Kolejny test to wyeliminowanie węża (może jakiś za cienki, zagięty czy coś) - czyli podłączasz klucz bezpośrednio do kompresora (nie będzie to super wygodne w użyciu) i wtedy sprawdzasz.
@robcioo1994 ten kompresor ma wydajność efektywną w okolicy 180 l/min i na 99% przy użyciu klucza z tego zestawu (dość prosta ale i powietrzożerna konstrukcja) ciśnienie na manometrze po włączeniu klucza spada Ci w okolice 4-5 bar, a klucz roboczo potrzebuje 6,3 bara. Albo większy kompresor albo lepszy klucz. Są takie którym wystarczy 120 l/min
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcho87: a gdzie w tej kalkulacji ująłeś 24l buforu? Z takiego zbiornika jedna śrubę odkręcisz nawet nie uruchamiając sprężarki

@robcioo1994: sprawdź węże i złączki - niektóre mają bardzo mały przepływ i niby wszystko wydaje się ok, ale jednak to sosie bardzo mocno. Najlepiej dorobić do pneumata osobne wyjście prosto z butli zamiast jednej zaślepki i podłączyć wszystko grubym wężem (fi 8 wewnątrz minimum, jak możesz to nawet 10). Po czymś
@robcioo1994: Ogólnie pojemność kompresora nie ma znaczenia dla chwilowej pracy.
Pojemność zaczyna grać rolę gdy chcesz tym kluczem walić przez długi czas bez przerwy.

To o co może chodzić to o wydajność, czyli tak naprawdę spadek ciśnienia przy odbiorniku związany z większym przepływem.
U Ciebie to nie pomoże, bo jak sam mówiłeś manometry na kompresorze pokazują 8 bar.

Ta jest limitowana przez przekroje armatury kompresora.
Bywają takie ze zbyt cienkimi rurkami,
@robcioo1994 w mojej ocenie różnice odczulbys albo przy 50l v-ka ze Stanleya, który pracuje w przedziale 7-10 bar albo jakimkolwiek z minimum 100 litrowym zbiornikiem. V-ka ze Stanleya ma wydajność efektywną rzędu 360 l/min i jakbyś podłączył klucz bezpośrednio do butli za pomocą przewodu o minimum 10 mm średnicy wewnętrznej, to mógłbyś bez problemu kluczem ze Stanleya pracować na 100% jego możliwości.

https://www.tagred.pl/media/products/7df7545611b2a2c2e62b64c8f43a4737/images/thumbnail/big_ta301-no.jpg?lm=1591224841

Zobacz gdzie w tym kompresorze wychodzi szybkozłączka (przód butli).