Wpis z mikrobloga

Niefajna sprawa wyszła z butami i mam teraz problem (pytanie).
Po poprzednim sezonie, jako że były fajne zniżki/wyprzedaże, kupiłem jesienno-zimowe buty #timberland . Chociaż i tak swoje kosztowały (300+), bo był to jeden z droższych modeli. Podobały mi się, zamówiłem, przymierzyłem - niby pasowały. To zostawiłem dla siebie, nie odsyłałem i tak przeleżały prawie rok (zakup na początku tego roku).
Pech chciał, że (teraz) okazały się jednak wadliwe ... Zrobiło się zimniej, ubrałem je znowu, pochodziłem chwilę dłużej po domu i się okazało, że prawy but ewidentnie uwiera w kostkę. Jest wadliwie zbudowany, można to nawet wyczuć palcem jak się dokładniej pomaca. Do pobliskiego sklepu byłbym w stanie przejść, ale nie ma mowy o jakiejś dłuższej wyprawie. Więc tak naprawdę dyskwalifikuje je z normalnego użytku.

No i teraz moje pytanie, czy gwarancja/reklamacja obejmuje takie przypadki? But jako tako się nie uszkodził z czasem, ale jest ewidentna wada fabryczna.

Normalnie odesłałbym od razu z racji tej wady/niezgodności towaru z opisem, no ale dostrzegłem to dopiero teraz. Jak to wygląda w takiej sytuacji? I z kim mam się kontaktować, jeśli w ogóle, do sklepu czy bezpośrednio do producenta?

#buty #modameska #reklamacja #zakupy #obuwie #pytanie #prawo
Filip69 - Niefajna sprawa wyszła z butami i mam teraz problem (pytanie).
Po poprzedn...

źródło: comment_1608394301ziOSgqSwNPMM7Nk53d0irE.jpg

Pobierz
  • 5
@MisiuMajonez: Coś mi umknęła ta wiadomość. Dzięki za chęci, ale zdjęcia niestety nie mam jak teraz wrzucić, bo buty zostały na mieszkaniu a pojechałem na święta gdzie indziej. Ale na foto i tak nie byłoby nic szczególnego widać.
Tę wadę się czuje, jak się założy buty i dłużej się w nich pochodzi. Po prostu uwiera w kostkę.
Wada jest w zaznaczonym miejscu na foto, od środka, a dokładniej w środku tego
Filip69 - @MisiuMajonez: Coś mi umknęła ta wiadomość. Dzięki za chęci, ale zdjęcia ni...

źródło: comment_16090059335QeFusuNGfCJuF8Carl1B4.jpg

Pobierz