Wpis z mikrobloga

@wojciech-dyrets sami eksperci pod tym wpisem ( ͡º ͜ʖ͡º) na tych wydrukach widać, że problem dotyczy przepływu materiału, moim zdaniem najprędzej coś na linii ekstruder - hotend czyli być może rurka Bowdena się rusza na złączkach przy retrakcji, możliwe że radełko ekstrudera jest źle dociśnięte i się ślizga po filamencie, ewentualnie coś blokuje odwijanie filamentu z rolki (za mocno naciągnięty i nie idzie łukiem, może być też
@wojciech-dyrets: U mnie było dokładnie tak samo. Raz niby dobrze, raz nie. Być może kwestia wilgotności powietrza. Jednak zimą przy ogrzewaniu powietrze potrafi być mocno suche i nawet chwilowe otwarcie okien/drzwi potrafi drastycznie zmienić poziom wilgotności.

Do tego jest jeszcze problem z rolkami bo to gówno lubi zetrzeć sobie rolki i potem fikać na tym pyle.
Teraz czyszczę prowadnice z pyłu od docierających się rolek a ekstruder odizolowałem od wiatraka. Podbiłem
@wojciech-dyrets: Nie wiem jak w trójce, ale w 5 pro jest tak zrobione, że wiatraki są na całej długości głowicy, od początku radiatora aż do grzałki łącznie z grzałką. To powoduje 'zamknięcie' całej konstrukcji w jednej obudowie z wystającym jedynie kawałkiem ekstrudera. Dizajnersko plus. I może w idealnych warunkach lub optymalnych ustawieniach to śmiga bezbłędnie i czasami wyjdzie dobrze czasami nie. Ja mam dorzuconą piankę izolacyjną na szerokości grzałki i ciut
@IIIlIII: @boltzman: @masacrada: ekstruder,bowden sprawdzone,podniesiona temp hotendu

a co do izolaalcji wiatraka od extrudera,po co go tam montuja jesli szkodzi

@wojciech-dyrets: O panie, nie wiem jak to wygląda u ciebie, ale w pewnym polskim brandzie drukarek, na których pracowałem dwa lata, był spory problem z chłodzeniem odpowiedniej części hotendu. Pomiędzy ekstruderem a hotendem była teflonowa rurka doprowadzająca filament do dyszy, przegrzewała się i traciła średnicę wewnętrzną przez co
@wojciech-dyrets: Jak dla mnie zdecydowanie problem ekstrudera który podaje losowe ilości filamentu, mam endera pół roku i drukowałem na niej ogromnie przedmioty, zawsze wychodziło perfekcyjnie. Spróbuj wydrukować pojedyncza warstwę albo kilka pojedynczych linii żeby zobaczyć jak się zachowuje podczas ekstruzji
@wojciech-dyrets: Jak cyka ekstruder to nie jest w stanie wypchnąć filamentu więc albo podaje za dużo albo nozzle ma za małą przepustowość czyli jest trochę zapchany albo za małą temperatura nozzla, spróbuj wydrukować z extrusion multiplier 0.9 na przykład albo daj temperaturę trochę większa chociaż do PLA to powinno być ok to co masz