Wpis z mikrobloga

Gdzie teraz taki gość jak ja, który 15 lat temu coś tam machał, ale już zapomniał większość "reguł" odnośnie makro, suplach itp. mógłby sobie poczytać o podstawach?

Albo ja jestem jakiś niezorientowany, albo mam wrażenie, że 10-15 lat temu dostęp do rzetelnych informacji o treningu siłowym był dużo łatwiejszy. Było aktywne SFD i aktywne KFD, najbardziej rzetelne informacje przypięte w podwieszonych tematach, każdą wątpliwość można było solidnie przedyskutować z ludźmi, którzy faktycznie jakieś tam pojęcie mieli.

Dzisiaj to trafiam tylko na wykop (gdzie - umówmy się - content jest nieuoporządkowany i rzadko merytoryczny) albo jakieś portale z gówno-artykułami od copywriterów na zasadzie "no możesz jeść 1,5 g białka, ale możesz też jeść 3,5 g".


#mikrokoksy #silownia
  • 11
@PiccoloGrande: teraz informacji jest milion razy więcej w każdym miejscu, z czego nie wszystkie są dobre, to prawda
ale jeśli wiesz jak i czego szukać to znajdziesz 100x więcej 100x lepszego info
i zadając pytanie nie odpowiada ci w ciągu 5 minut moderator Koksu2000 "Było ban i zamykam, następnym razem użyj funkcji szukaj i sprawdź przypięty"
Albo ja jestem jakiś niezorientowany, albo mam wrażenie, że 10-15 lat temu dostęp do rzetelnych informacji o treningu siłowym był dużo łatwiejszy. Było aktywne SFD i aktywne KFD, najbardziej rzetelne informacje przypięte w podwieszonych tematach, każdą wątpliwość można było solidnie przedyskutować z ludźmi, którzy faktycznie jakieś tam pojęcie mieli.


@PiccoloGrande: noo tu był się kłócił. Wtedy to były właściwie jedyne źródła i tylko garstka forumowiczów ogarniała - do teraz pamiętam jakiś
ale jeśli wiesz jak i czego szukać to znajdziesz 100x więcej 100x lepszego info


@FeC7800: Domyślam się... Tylko wychodzi na to, że trzeba po prostu przyjąć cały ten szajs z YT, facebookowych grupek, wykopu itp., przetrawić i samemu dojść do wniosków, które ewentualnie można gdzieś z kimś przedyskutować. Także odnoszę wrażenie, że zaszło trochę cofnięcie w rozwoju w tym aspekcie bo kiedyś te informacje były po prostu bardziej przystępne i dobrze
@PiccoloGrande: Tak, teraz informacji jest pełno i trzeba sporo czasu aby coś wartościowego wyłowić. Są oczywiście w necie artykuły naukowe i badania odnośnie diet, białka ćwiczeń itd ale to już naprawdę trzeba by spędzić sporo czasu na przebijanie się przez te strony tekstu. I ma to sens jeśli ktoś zajmuje się tym zawodowo, ale z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika to lepiej zgłosić się do kogoś kto ogarnia(!) temat z prośbą o