Wpis z mikrobloga

Z uwagi na to, że już mnie powoli denerwuje jazda w pewnym miejscu wolę zapytać. W jednym miejscu mam taką sytuację, że samochodu w korku wjeżdżają na obszar wyłączony z ruchu (znak P-21) a jadąc swoim pasem chcę go zmienić w sposób opisany na obrazku. Co w przypadku kolizji? Kto będzie winny?

#pytanie #przepisydrogowe #kodeksdrogowy #prawojazdy #prawo
u.....0 - Z uwagi na to, że już mnie powoli denerwuje jazda w pewnym miejscu wolę zap...

źródło: comment_1608305310qgOa2Wt1mu4a2H1DewXAEY.jpg

Pobierz
  • 127
@uzytkownik2560: Manewr pomarańczowego nie jest specjalnie przewidziany w PoRD, natomiast moim zdaniem najbardziej przypomina opisane w PoRD włączanie się do ruchu. W takim układzie pomarańczowy powinien ustąpić wszystkim pojazdom w ruchu - w tym czerwonemu.

Oczywiście, widząc zachowanie pomarańczowego, czerwony powinien ograniczyć do pomarańczowego zaufanie, bo ten w sposób oczywisty ignoruje przepisy.

Innymi słowy, nikt Ci nie powie na 100% jak to będzie ocenione. Zdecydowanie odradzam wjeżdżanie w tak zachowujących się
Co w przypadku kolizji? Kto będzie winny?


@uzytkownik2560: Winny będzie ten kto się do winy poczuwa lub da sobie winę wmówić. Nie bardzo wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz, jedni napiszą że ten, inni że tamten a jeszcze inni że obydwaj. Pomijając śmieszne i zapewne skrajnie różne orzeczenia policjantów na miejscu, dokładnie to samo będzie w sądzie - jeden sąd powie że ten, drugi że tamten, a ich drugie instancje mogą orzec dokładnie