Wpis z mikrobloga

Mam na oku pewnego peugeota z 2014 roku ale generalnie panuje takie przekonanie że francuskie samochody są mocno awaryjne. Czy to prawda, czy raczej mit? Proszę o opinie szczególnie osoby które mają lub miały francuza.

#motoryzacja #samochody
  • 22
@Menel94: Mit. Jaki peugeot? I jaki silnik? Miałem 308 1.6 hdi z 2008r zrobiłem nim 100kkm i nie miałem awarii, oprócz rrzeczy eksploatacyjnych nie robiłem nic. Ojciec aktualnie nim jeździ a ja przesiadłem się na 508 z 2013 roku. Po kupnie regenerowałem wtryski. W półtora roku zrobiłem 40kkm i jeździ aż miło
@aksal89: W zasadzie zamiast A4 powinny być kropki i „wstaw dowolna markę koncernu VAG XD
Przecież Ci co jeżdżą folcwagenem myślą, że to przeca to samo co audi
Ci co jeżdżą skodą za to myślą, że przeca kura to folcwagen a to tak jakby jeździli prymium audi xD

A jak im się te cuda pieprzą jak Sasha Grey to zawsze „Kwiii Francuz by się psuł częściej”

Hiszpańska precyzja niemiecki temperament... haaa
@mateelv: Przesiadłem się na 2.0hdi 140km. Regeneracja wtrysków, pompy, czyszczenie całego układu paliwowego razem z robocizna wyniosła mnie 3500. Awaria nastąpiła po 3kkm wiec po miesiącu jazdy. Musiałem kiepsko wtrącić. Od tamtego momentu śmiga elegancko
@Menel94 Mam peugeota od niedawna, bo od września, i znacznie starszego (406 z 2002 roku), na razie zrobiłem nieco ponad 3000km i problemów, odpukać, brak, ale elektryka to jest serio xd, bo żarówek już chyba sześć wymieniłem- wymieniam mijania, to lecą postojówki, wymieniam postojówki to lecą przeciwmgielne itp. Ale i tak jestem zadowolony jak na razie.
@Menel94: miałem 206 nie pamiętam jaki rocznik ale te najbardziej popularne w benzynie chyba 1.1 czy 1.2 75km. przez pewien czas było ok..ale jak się zaczęło to lawina ruszyła.. i poszedł pod młotek
@Menel94: No to 301 i C-elysse to takie Tipo czy Logan w wykonaniu grupy PSA, jak nie potrzebujesz jakoś szczególnie wykończonego auta czy nadzwyczajnego prowadzenia i nowoczesnej stylistyki a chcesz auto po prostu do jeżdżenia to powinno być ok, to jest na tyle proste auto że mało co może się tam zrąbać. Sam silnik spoko, auto lekkie, mocy całkiem sporo, dobrze znosi gaz, ale były historie ze spadającymi/falującymi obrotami.
@Menel94: no ta jednostka jest prosta jak but, ja bym brał. Co do auta to taki samochód stworzony dla ubera w krajach rozwijających się. Lekki plastik fantastik, ale pojemny.

Ewentualne naprawy i eksploatacja będzie o wiele tańsza niż 15 letniej marki premium.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Menel94: moj tata mial duzo francuzow w tym 2x citroena cxa (w tym gti!) i nie narzeka. Ja jezdze laguna z 2.0t i to bardzo fajne auto. Francuzy maja kilka "swoich" rozwiazan, ale nie zawsze to takie zle jest. Duzo mechanikow poprostu ogarnia niemieckie fury i nie potrafi zrobic czegos w francuzach (samego mnie to spotkalo w lagunie, a u bardzo dobrego mechanika). Aczkolwiek osobiscie wole volvo