Wpis z mikrobloga

może sojusz z francją i całą iberie podbij potem to już tylko kolonie, ale zawsze można i francję podbić a nawet WB, wtedy nikt by ci nie przeszkadzał w kolonizowaniu.
@Aggressive: Jak chcesz jechać Kastylię, to się śpiesz, bo na 99% wskoczy im wydarzenie: "Iberyjskie zaślubiny" i będą w unii z Aragonią, która dodatkowo może mieć Neapol.

Z Marokiem dasz radę niebawem. Jeżeli nie dajesz rady teraz, to poczekaj na ich opóźnienie w technologii militarnej i w nich wjedziesz. Zresztą sojusze lubią się rozpadać, a ktoś może im skopać dupę.

Trade Company możesz zakładać. Ja tej mechaniki jeszcze nie ogarnąłem konkretnie,
Cześć europkowe świry, pierwszy raz w życiu gram w EU4. Jakieś rady?


@Aggressive: zachowaj życie towarzyskie, nie zaczynaj grać w tę grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio to podążaj za misjami, nie musisz podbijać wszystkiego naookoło, Portugalia to jeden z tych krajów gdzie możesz sobie czilować, zapomnieć o Europie i mordować natywną ludność Ameryk, Afryki i Azji
@Aggressive: Budynki to zależy. Ja buduję świątynię od dochodu 0.15, a warsztat od 0.20. NA tym etapie gry chyba nic więcej konkretnego nie masz. Jak podbijesz cały półwysep iberyjski to na pewno trzeba zbudować zamki przy Francji. No chyba, że będziesz z nimi jechał, ale i tak się mogą przydać.