Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 80
Czekanie do weta z wężem xD

Zasadniczo dla kota mam dedykowany transporter, kocyk. A jak przyjdzie gada zabrać to zawsze prowizorka xD

Do weta w kartonie z butelką ciepłej wody, a tu wyjęty do zdjęcia i czekamy dalej z wężem w kartonie xD

Ja pienie, aż czuję #!$%@? na samego siebie. Pora coś w końcu zorganizować, bo zawsze to samo

#terrarystyka #weze #smiesznypiesek xD
D.....u - Czekanie do weta z wężem xD

Zasadniczo dla kota mam dedykowany transporter...

źródło: comment_1608226610qzLJz6Irk6GQk7kvgMqMrq.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@k4cz: wyolbrzymiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) wet pokazał co i jak, rocket science to nie jest. Wąż nawet jakoś nie zareagował agresywnie na pierwszą porcję leku w gabinecie

O wiele śmieszniej było, gdy przyszło podać tabletkę. Musiałem wsadzić w tyłek rozmrozonej myszy by w ramach kolacji wąż zjadł to xd
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: u nas zawsze mówią, że wensza najlepiej wsadzić do lnianego/bawełnianego worka takiego dużego i taki pakunek do styropianowego transportera. Ponoć takie gadzisko właśnie dobrze się czuje w worku bo się grzecznie spętli, ma ciemno i przytulno. Chociaż pewnie zależy od węża.
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Właśnie naszła mnie myśl, że bycie weterynarzem to jednak wyzwanie - raz pakujesz dłoń do dupy krowy, a drugiego dnia - badasz węża ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: Przeziębiony. Nagła zmiana temperatur nastąpiła, wyjmowałeś z ciepłego terrarium na zewnątrz? Tygrysiego jak miałem to dwa razy go tak załatwiłem w sezonie zimowym. Też robiłem mu strzały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do transportu to termofor owinięty w koc na spód torby sportowej, no ale gabaryty gościa były większe.
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga: Wąż może sam do Ciebie przyjść i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, a głaskanie po brzuchu lubią węże jak i jaszczurki. Sam aktualnie mam agamę która do mnie sama przychodzi na głaskanie ale nie ma się co oszukiwać - to nie pies/kot :D Wśród gadów głównie działa instynkt, jako ciekawostkę powiem, że przy oswajaniu węża ten zapamiętuje zapach opiekuna i żeby szybciej się nauczył że nie stanowisz dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Dru_Gru:
Facet postanowił wybrać się z wężem do kina. Trzyma zwierzątko na szyi, podchodzi do kasjerki i prosi o bilet.
- Poproszę jeden normalny i jeden ulgowy, dla węża.
- Przykro mi, ale to nie jest zoo, nie może pan wejść z wężem!
- Ależ to mały pyton, zachowuje się cichutko, przecież nikomu nie będzie przeszkadzał.
- To porządne kino, proszę nie
  • Odpowiedz
czy wąż nawiązuje jakąś interakcję z człowiekiem?


@LewaRenkaBoga: Gady nie mają tak rozbudowanego mózgu, żeby czuć sympatię i bawić się z człowiekiem czy choćby dać się tresować w sensowny sposób. Max co da się z nich wyciągnąć to nauczenie, że mają przemieszczać się w danym kierunku. Stąd ten słynny "gadzi mózg" o którym #!$%@?ą "kołcze" , jedyne co w nich siedzi to podstawowe instynkty służące do przetrwania.
  • Odpowiedz