Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Hej! Dziś zapraszam Was do znaleziska ZUPA HAMBURGEROWA - mega prosty przepis na smaczną i pożywną zupę

Zupa jest bardzo prosta w przygotowaniu, a zarazem bardzo smaczna i pożywna. Bardzo ją lubię i zachęcam Was do tego abyście ją przetestowali.

Jest to też pierwszy film nagrany w nowej kuchni, którą chwaliłem się Wam przedwczoraj. Mam nadzieję, że się Wam spodoba! Film powstał przy współpracy z marką Winiary, ostatnio odzywa się do mnie coraz więcej firm więc chyba spoko :D

Przepis w wersji pisanej oczywiście w powiązanych :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - mój tag do obserwowania lub czarnolistowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - #kuchniamg78

Hej! Dziś zapraszam Was do znaleziska ZUPA HAMBURGEROWA - mega...

źródło: comment_1608197047n9bH74fsRnvrOFPWSKGJLC.jpg

Pobierz

Jadłeś kiedyś zupę hamburgerową?

  • Tak 2.9% (50)
  • NIE ale chcę spróbowac 49.4% (844)
  • Nie 47.6% (813)

Oddanych głosów: 1707

  • 128
  • Odpowiedz
@troloking: Gdzieś wyżej pisałem już, że sporo się różni od klasycznego gulaszu węgierskiego. Jak wrócą podróże to nagram może odcinek z kociołkowania gulaszu na Węgrzech
  • Odpowiedz
@troloking: Mam znajomego Węgra, który jest kucharzem więc myślę, że mógłby być fajny odcinek. No ale to trzeba poczekać na koniec pandemii :(
  • Odpowiedz
@MG78: Fajny, prosty przepis kuchni amerykańskiej. Czy przepisie, na którym się wzorowałeś była zupa pomidorowa w puszce, czyli taki ich "kitchen staple"?
Sama nazwa "zupa hamburgerowa" brzmi koślawo, bo jest kalką językową - hamburger po amerykańsku często oznacza po prostu mieloną wołowinę Jak dla mnie, to jest zupa gulaszowa, bo bliżej jej właśnie do tej potrawy, niż do hamburgera.
  • Odpowiedz
@tmkg: To moje bezpośrednie tłumaczenie z angielskiego - hambuger soup.

Co do zupy pomidorowej to nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi bo jak robiłem research to część używała bulionu + koncentratu, część zupy o której pochodzeniu nic nie mówili, a część zupy w puszce.

Używanie zupy w puszce do tego przepisu promowała mocno firma Campbells (producent takich zup), który miał kiedyś akcje marketingową właśnie związaną z zupą hamburgerową i ich produktem
  • Odpowiedz
@MG78: Wiem, widzę - sam oglądam i czytam dużo o kuchni amerykańskiej:)
Takie bezpośrednie tłumaczenie nie zawsze działa. Czym innym jest hamburger dla gotującego Polaka - kotlet z (dowolnego) mielonego mięsa w bułce z warzywami. Gotujący Amerykanin zrozumie hamburger jako po prostu mieloną wołowinę. Oglądam przepis na zupę hamburgerową i się zastanawiam, gdzie jest bułka i co tam robi gotowany ziemniak.
W przyszłości warto też lepiej przemyśleć używanie gotowych składników. Obstawiam,
  • Odpowiedz
@tmkg: W sumie ja nigdy nie robiłem takiej zwykłej pomidorowej, zawsze transformowałem w nią rosół albo jakiś inny bulion i nie pomyślałem o tym, że może coś w niej jeszcze pływać :)
  • Odpowiedz
@MG78: No to masz pomysł na kolejne nagrania, który pomoże ci się rozwinąć w kuchni - wariacje na temat porządnej zupy pomidorowej od podstaw, a nie tylko kostka rosołowa z koncentratem:)
  • Odpowiedz
@MG78: Jak zaczniesz robić research to zobaczysz, że najlepsze pomidory w klimacie zbliżonym do naszego dostaniesz tylko w puszce.
  • Odpowiedz
@tmkg: Mój tata jest fanatykiem pomidorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i z jego uprawy są bardzo dobre mimo iż wiadomo, że nasłonecznienie tutaj jest inne niż we Włoszech czy w Hiszpanii
  • Odpowiedz