Wpis z mikrobloga

TL;DR cedepy z premedytacją oszukały graczy, a ich fanboje to idioci bez godności.

#cyberpunk2077 to oszustwo większe od No Man's Sky i jednocześnie techniczna katastrofa gorsza of Fallouta 76. Bardzo mnie cieszy, że wiele osób się przy nim doskonale bawi, ale nijak nie podważa to faktu, że nawet pomijając milion bugów i notorycznie psujących immersję glitchy doszło do fałszywego marketingu i wycięcia całej masy zawartości (w tym tej obiecywanej). Jakby tego było mało, najbardziej podstawowe erpegowe i open worldowe mechaniki nie działają lub... po prostu ich nie ma.

To niepojęte i skandaliczne, że tyle osób nie tylko godzi się na takie antykonsumenckie praktyki („liczyłeś, że jak wydają grę kosztującą 250 zł na 6-letnią konsolę, to będzie jakkolwiek grywalna? Beka z ciebie!”), to jeszcze ich bronią („to wszystko wasza wina, to wy naciskaliście i domagaliście się nieprzekładania premiery!” XD). Gdyby tę grę wydało EA czy inny Ubisoft, cały świat nie pozostawiłby na nich suchej nitki, no ale mówimy o twórcach Wiedźmina 3, więc ich ślina jest jakby słodsza, 9/10. Hype przekroczył granice krytyczną, ludzie przez ostatnią dekadę zainwestowali w to studio i Cyberpunka tyle uczuć, że wkroczyli w Rów Mariański syndromu wyparcia. Nie zaakceptują, że ten wielki zbawiciel gamingu, na którego czekali z #!$%@? w ręce 8 lat, jest niedziałającą i wybrakowaną wydmuszką, w której parę elementów faktycznie zrobiono rewelacyjnie.

Don't change my mind.

PS grałem 20 godzin na mocnym PC – grafika jest ładna i nie mam żadnych problemów z wydajnością. Do Night City chce się wracać głównie ze względu na fabułę i naprawdę ubolewam nad tym, że prawie cała reszta odbiera mi tutaj smak życia. Zresztą tak jak pisałem – stan techniczny gry to w zasadzie najmniejszy problem CP2077.
PPS nie, nie zesrałem się.

Załączniki:
1. Obiecane, ale wycięte rzeczy (https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcve8s/promised_but_missing_feature_list_will_update/)
2. „CP2077 będzie ukoronowaniem aktualnej generacji konsol”
3. Gameplay z rzekomo PS4Pro, w rzeczywistości najpewniej PC ze skręconymi ustawieniami
4. i tak dalej...
  • 14
  • Odpowiedz
@Davy_Strange: Mnie najbardziej rozwala jak ktoś zwrócił uwagę na to, aby obserwować AI podczas tych kilku wyścigów dostępnych w grze. Nie żartowali na reddicie jak odkryli, że AI nie potrafi zupełnie jeździć... Każdy samochód rozbija się gdzieś po latarniach i budynkach po kilku sekundach jazdy. Gry symuluje wyścig jedynie w taki sposób, że cały czas teleportuje samochody rywali blisko ciebie, gdy nie widzisz. AI samo z siebie nie potrafi przejechać
  • Odpowiedz
@Kosmox30: To chyba najbardziej boli. To nie kwestia tego, że CP2077 kogoś tam rozczarował, bo nie okazał się grą 11/10. Problemem jest to, że ten szumnie zapowiadany pogromca gier AAA z ogromnym budżetem wygląda tak, jakby jakieś małe studio indie zrobiło go w pół roku na kolanie (i jeśli wierzyć doniesieniom z wewnątrz studia, to faktycznie częściowo prawda).
  • Odpowiedz
@Davy_Strange:

wygląda tak, jakby jakieś małe studio indie zrobiło go w pół roku na kolanie


ale chłopie co ty gadasz xD to najbardziej ambitny open world rpg ever, z przepiękną oprawą audiowizualną i satysfakconującym modelem walki. nawet jazda pojazdami jest ok, czego się w ogóle nie spodziewałem. większośc narzekań na wykopie to płacz manchildów, że cyberpunk nie jest ich wymarzonym nowym-gta xD

tak, są w tej grze rzeczy słabsze i
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: może użyłem złego słowa – tak, wizualnie wygląda pięknie i imponująco i nie, nie mówiłem o grafice. Jakikolwiek brak sztucznej inteligencji przechodniów i kierowców, fatalny i inwazyjny interfejs, zerowe wybory, no mógłbym wymieniać. Nawet takie banalne pierdoły, jak nieoddalająca się minimapa i fatalnie prowadzący do celu (lub nie) GPS przypominają na każdym kroku o tym, jak bardzo designerzy płakali, jak projektowali.
Na co mi świadomość, że Redzi mieli duże
  • Odpowiedz
@Davy_Strange Jestem fanboyem bo dawno się przy żadnej grze tak dobrze i długo nie bawiłem i żadna mnie tak nie wciągnęła że przez tyle dni potrafię grać aż do budzika do pracy. Ale faktycznie nie powinni wypuszczać tak zabugowanej gry, powinni dać recenzentom również wersje konsolowe i marketing się zapędził prowadząc do tego że brak reklamowanych funkcji. Nie umniejsza to jednak Redom że gra im wyszła prześwietna i nie żałuję ani
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Davy_Strange: szczerze uważam to za jedną z najgorszych gier jakie kiedykolwiek wydano pod względem hypeu i obietnic jakie względem niej były; kompletna katastrofa. A w całym tym bajzlu paradoksalnie to najgorsi są... #pcmasterrace którzy walą sobie do pięknej grafiki i mówią że no reszta im nie przeszkadza xD ale oni w sumie są na poziomie intelektualnym Npc z CP. Tak czy siak ja się zdecydowałem na zwrot
  • Odpowiedz
wydanie niegrywalnej gry na podstawowe ps4 i Xone jest po prostu skandalem.


@Kantar: Słychać wycie? Wyśmienicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cieszy mnie niezmiernie ból dupy i kwik konsolowców.
  • Odpowiedz
@Kantar Marketing musial byc wiekszy bo to nowa marką, marketing bylby git gdyby faktycznie gra byla zajebista. Przecież ten przyklad z tymi wyscigami jesr zenujacy. Ale szczerze mowiac ja tego w grze nie zauważyłem
  • Odpowiedz