Wpis z mikrobloga

  • 1
@Idahoo wcinał by taką, te włoskie mi się już nudzą, a na grubszym cieście zwykle tandeta jak się zamawia. Ta wygląda wporzo
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Lewo czasem trzeba coś innego zjeść :D zwłaszcza że ja nie mogę takich typowo fastfoodowych pizz z polskich pizzerii, bo potem dwa dni umieram.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kabann to takie mało "polskie" bo bez mleka i jajek ;) przepis mniej więcej taki: - 404 g mąki; - 323 g wody; - 11 g soli; - 3 g drożdży świeżych; - 11 g smalcu. Make mieszamy z wodą, solą i drożdżami aż się połączą, następnie dodajemy ciepły smalec i wyrabiamy. Zostawiamy pod przykryciem na 2h rozciagając i składając ciasto co 30 minut. Po tym czasie do lodówki na noc. Wyciagamy
  • Odpowiedz
@Idahoo: i tak trzeba żyć. Też taką pamiętam sprzed 20 lat, kiedy to w okolicy 98 nikt nie wiedział jak wygląda pizza z pizzerii i robiło się taką XD ciasta 3/4 pizzy, wyglądało to jak drożdżówka z kruszonką, tylko zamiast kruszonki ser i kiełbasa XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@furcio tak, kupie piec za kilka k cbl żeby raz na dwa tygodnie upiec sobie jeden-dwa placki bo zona ma wstręt do włoskiej pizzy xD

A tak serio to mam już za dużo zbyt kosztownych hobby żeby jeszcze się w kręcenie placków wkręcać
  • Odpowiedz