Wpis z mikrobloga

Kiedy zakładać kampanie handlowe? Kiedy się opłaca? Nie mogę rozgryźć dale tej mechaniki. Muszę i tak zrobić prowincje narodowe, później ponownie (stan) i mogę wrzucić prowincje. Widzę, że dostanę kupca, mam wzrost dochodów i jest przyjemnie, ale kiedy najbardziej się opłaca?

Macie konkretne miejsca, gdzie zawsze z tego korzystacie? Jakie wytyczne macie?

#eu4
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Reiter: najważniejsze info: przy robieniu TC nie robisz state (tylko raz core'ujesz)

TC służą tylko do robienia gotówki i możesz je tworzyć tylko w innym superrejonie (innym niż twoja stolica).

W zasadzie możesz robić je wszędzie, im bardziej egzotyczny rejon tym lepiej. TC nie wpływa na jedność religijną, więc nie musisz nawraca najpierw tych terenów.

Im bogatszy region handlowy tym bardziej się opłaca tam zakląć je np. Alexandra, Anatolia, Malacca i
@Reiter: Provki gdzie będziesz pchać handel, a kultura i religia się nie zgadza. Prawie całe wybrzeże afryki, indochiny i prawie cała azja południowo/wschodnia. Jak masz dobre ideas i dużo many do spalenia to możesz corować np. Indie ze względu na dev i manpower, ale w większości się to nie opłaca.