Wpis z mikrobloga

Ktoś mówił coś o przystopowaniu rynku nieruchomości? xD
Już 3-cie mieszkanie z różową próbujemy kupić w przeciągu ostatnich 2 tygodni i zawsze ktoś nas uprzedzi jeżeli mieszkanie jest warte uwagi i ogłoszenie wisi dłużej niż 2 tygodnie albo przychodzi klient z gotówką i oczywiście jest preferowany. Przeglądałem z ciekawości oferty w sierpniu i wydaje mi się że ceny są teraz jeszcze większe. W dużym mieście nie ma szans na spadek cen jeśli ktoś się łudził, ewentualnie będzie lekki zastuj chwilkę.
#nieruchomosci #warszawa #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 38
Ktoś mówił coś o przystopowaniu rynku nieruchomości? xD

Już 3-cie mieszkanie z różową próbujemy kupić w przeciągu ostatnich 2 tygodni i zawsze ktoś nas uprzedzi jeżeli mieszkanie jest warte uwagi i ogłoszenie wisi dłużej niż 2 tygodnie albo przychodzi klient z gotówką i oczywiście jest preferowan


@LeopoldStuff: 3 obserwacje, no ja #!$%@?. A dane NBP pokazują wyraźnie, że różnica między cenami ofertowymi a transakcyjnymi dla Warszawy to ponad 17,5% za ostatni
@LeopoldStuff: 3 obserwacje, no ja #!$%@?. A dane NBP pokazują wyraźnie, że różnica między cenami ofertowymi a transakcyjnymi dla Warszawy to ponad 17,5% za ostatni kwartał.


@SzitpostForReal: to proste, autora interesują tańsze mieszkania na które jest spory popyt. Inwestora z gotówką nie obchodzi sąsiedztwo, bliskość szkół, ważne by się tanio kupiło, łatwo wyremontowało i wynajęło z zyskiem. Zanim Leopold spojrzy na MPZP to już mieszkanie będzie sprzedane
@SzitpostForReal: faktycznie ceny ofertowe z transakcyjnymi się różnią tylko nie w tą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już parę razy zdarzyło się że o ile interesuje nas oferta to możemy się targować w górę bo już jest paru chętnych więc albo podbijamy stawkę albo się żegnamy
@SzitpostForReal: faktycznie ceny ofertowe z transakcyjnymi się różnią tylko nie w tą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już parę razy zdarzyło się że o ile interesuje nas oferta to możemy się targować w górę bo już jest paru chętnych więc albo podbijamy stawkę albo się żegnamy


@LeopoldStuff: albo masz nieziemskiego pecha albo uprawiasz mitomanię, szczególnie że liczba transakcji spada od dwóch lat, a w tym roku
@SzitpostForReal: może faktycznie mam pecha, w końcu dopiero 2 tygodnie się z tym bujam, ale wydaje mi się, że na ciekawe, troszkę większe i fajnie zrobione mieszkania jest jednak duży popyt bo kupują je ludzi co po prostu chcą tam zamieszkać. Takich ofert wcale nie ma tak dużo, a ludzi w warszawie jest jednak prawie 2 mln ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chcemy jednak mieć możliowość dojazdu do centrum w 40 min komunikajcą miejską


@LeopoldStuff: nie wiem jak ceny, ale jakiś czas temu z legionowa wracałem z legionowa kolejką - było dość szybko. google pokazuje do śródmieścia 30min

Za to w malych miastach i na wsiach zauwazy sie spadek


@Dacir: Tam i tak jest tanio

W dużym mieście nie ma szans na spadek cen jeśli ktoś się łudził, ewentualnie będzie lekki zastuj
@LeopoldStuff: Warszawa specyficzny rynek. Niestety wygląda na to, że cała pandemia dla rynku nieruchomości w stolicy to był tylko chwilowy przestój a od przyszłego roku lecimy dalej w górę. Koleżanka blisko związana z deweloperami podała w ostatnim miesiącu przykłady dwóch transakcji, gdzie w 1 inwestycji poszły za jednym razem 4 najdroższe mieszkania, a w drugiej 40 średnich i mniejszych. Sam już też podpisałem umowę rezerwacyjną na segment. W mojej inwestycji 80%