Wpis z mikrobloga

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: zostaw mnie Mirku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie widziałem marek od 2002 roku jak przeszli na Euro. Myślałem, że wszystkie umowy jeszcze na markach się już dawno przerobiło na Euro i takie umowy praktycznie już nie istnieją, albo są marginalnym marginesem, ale chyba w takim razie trafiłem na marginalny margines umowy xD

Tylko nie wiem czy trzeba to przeliczyć 6000 dm = 3 067 €
  • Odpowiedz
@marcpol: Pytanie, jak zwolnić księgę wieczystą jeśli pożyczkodawca nie żyje. Jest możliwość w Sądzie wpłacić kaucję o równowartości pożyczonej sumy ? (Pytanie tylko jakiej) .
  • Odpowiedz
Pytanie, jak zwolnić księgę wieczystą jeśli pożyczkodawca nie żyje.


@asffaf: Wierzyciel powinien wyrazić zgodę na wykreślenie hipoteki. Jeśli nie żyje to prawdopodobnie ma następców prawnych. Przeczytaj też ustawę o księgach wieczystych i hipotece w zakresie dotyczącym wygaśnięcia hipoteki.Proponuję też skontaktować się w tej sprawie z notariuszem.
  • Odpowiedz
@marcpol: Ok, tak zrobię. Dziękuję za pomoc. Proszę jeszcze o jedną informację. W KW jest wyraźnie napisane : 1. Rodzaj hipoteki (roszczenia) HIPOTEKA UMOWNA ZWYKŁA , 2. Suma 6000,00 3. Suma słownie. SZEŚĆ TYSIĘCY 4. Waluta sumy ZŁ. 13. Inne informacje: HIPOTEKA W RÓWNOWARTOŚCI 6.000 DM (SZEŚCIU TYSIĘCY MAREK RFN) NA CAŁEJ TEJ NIERUCHOMOŚCI

Albo nie umiem czytać ze zrozumieniem albo kwota wpłaty do depozytu to 6000 zł.
  • Odpowiedz
Nie widziałem marek od 2002 roku jak przeszli na Euro. Myślałem, że wszystkie umowy jeszcze na markach się już dawno przerobiło na Euro i takie umowy praktycznie już nie istnieją, albo są marginalnym marginesem, ale chyba w takim razie trafiłem na marginalny margines umowy xD


@niochland: Przecież tu masz zapis obciążenia hipotecznego a on może być nawet sprzed 60 lat.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Z osobą co pożyczyła pieniądze ostatni raz był kontakt 20 lat temu. Pożyczka w wysokości 6000 DM została spłacona ale nie ma na to żadnego aktu notarialnego (niedopatrzenie) Jeśli pożyczkodawca żyje - mieszka przy granicy z Holandią. Niemcy teraz wprowadzają kwarantannę więc wizyta raczej niemożliwa. Pytanie czy wystarczy że pożyczkodawca złoży u notariusza potwierdzenie o spłacie pożyczki i wyśle je do Polski ? Na 15 jestem umówiony z notariuszem
  • Odpowiedz
@raz-dwa-trzyy: Rozmawiałem z prawnikiem. Opcje są dwie - pismo notarialne o spłacie pożyczki. Może być wykonane na terenie DE - dochodzi tłumacz 120 zł i trzeba złożyć wniosek w sądzie lub depozyt - 6000 zł . Teraz będę się kontaktował z obywatelem Niemiec czy jest w stanie wysłać poświadczenie notarialne o spłacie pożyczki. Jak nie to wpłacam depozyt i elo ;-)
  • Odpowiedz