Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytam, bo ban na wykopiee..
co wam dają te zimne prysznice?

Na liczniku 64dni pod rząd odkąd biore zimny prysznic zaraz po przebudzeniu i nic to we mnie nie zmieniło.

W czym to pomaga?

Może coś robie źle?
Wstaje rano i idę pod prysznic, „odpalam” na max zimą wode polewam się od stóp do głowy i tak z 1-2min aż nóg nie czuje i kończe mega ciepła wodą - wychodze, wycieram się, a potem cały dzień mi zimno w stopy i ręce jak pracuje zdalnie

Coś robie źle?

#zdrowie #zimnyprysznic #mikrokoksy #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd683327aca0b000b77f8fe
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
Na liczniku 64dni pod rząd odkąd biore zimny prysznic


@AnonimoweMirkoWyznania: aaa, widzisz, tu jest pies pogrzebany, po odbiór supermocy związanych z zimnymi prysznicami, możesz zgłosić się dopiero po upłynięciu 70 pełnych dni - ja wylosowałem sutki przecinające szkło oraz lewitację 30 cm nad ziemią.

A tak serio to nie ma sensu traktować tego jak cokolwiek więcej niż ćwiczenie mentalne, przez pół roku stosowania, u mnie z efektów zauważalne jedynie były:

-podwyższona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wychodzę z takiego założenia, że jak skończę zimną to później organizm sam dąży do ocieplenia się i po jakimś czasie przyzwyczaja się do tego. Aczkolwiek jest to mocno subiektywne, bo jestem takim przypadkiem że zawsze jest mi ciepło. Tak jak ktoś pisał też może być to kwestia tego, żeby po takim prysznicu się trochę rozruszać
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw schładzasz ciało zimną wodą i następnie je ogrzewasz bardzo ciepłą. No co może pójść nie tak?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj chodzi właśnie o to, że ma być zimno, aby organizm sam z siebie się "wystartował" i starał się ogrzać od środka. Jak wyżej, można to trochę wspomóc pijąc ciepłą herbatę, pogimnastykować się i ciepło ubrać - szczególnie kończyny.
Poza tym, to nie spodziewaj się nie
  • Odpowiedz
OP: @Lenalee: chodzi o sport czy ruszanie się podczas brania prysznica?

Biegam 4x tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: chodzi o to, że od razu po zimnym prysznicu powinieneś się rozgrzać, żeby organizm sam wyrównał temperaturę w całym ciele. I w ciągu dnia też się więcej ruszaj. Jak siedzisz to uciskasz żyły i krew ma utrudniony przepływ, nic dziwnego że stópki marzną ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: XD
Lejąc na koniec ciepłą wodę niszczysz całkowicie sens brania zimnych pryszniców.
Po wyjściu z zimnej wody jest ci ciepło, bo temperatura poza kabiną jest wyższa.
Wychodząc spod ciepłej jest ci zimno, bo temperatura na zewnątrz jest niższa.
  • Odpowiedz