Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie. Otóż, mam pytanie. Razem z partnerem pochodzimy z patologicznych domów, jednakże chcemy dać naszemu dziecku wszystko co czego nam zabrakło. Mówię o miłości, zrozumienia, braku przemocy. Ma ktoś jakieś rady? Albo inaczej. Gdybyście mogli coś zmienić w swoim dzieciństwie w stosunku do rodziców to co byście zmienili w nich? Czego od nich wam brakowało? Jakieś drobnostki, większe rzeczy?

Taguję #dzieci #rodzicielstwo dla większej widoczności

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd647037aca0b000b77f8a4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: dać dziecku możliwość chodzenia i probowania różnych zajęć np.karate,skrzypce itd, potem gdy coś się mu się spodoba to go wspierać w tym, wskazac drogę zeby mialo łatwiej. Zapewnic dobry start w dorosłość czyli hajs na studia plus np.mieszkanie zeby nie musiał tyrać jak wół tylko mógł skupić się na nauce.
@AnonimoweMirkoWyznania: mi brakowało wolności i uczenia się na własnych błędach. Byly tylko zasady i kary. Rodzicom się nie przelewało i nie chcieli dodatkowych problemów związanych ze mną. Ze względu na nałóg ojca w domu była jakaś nie powiedziana zasada że nikt nie może się dowiedzieć przez co jakoś zdystansowany byłem do innych spoza domu.
Mimo że miałem kolegów w dzieciństwie i do ok. 20:00 mogłem się bawić na podwórku. To ani
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie krytykuj jeśli zrobi coś co nie jest z twojej bajki. Kochaj dziecko takim jakie jest, bo będzie popełniać mnóstwo błędów jak każdy, a na tym polega nauka życia. Nie mówię, żeby nie karcić za coś złego, ale na przykład jeśli pofarbuje se włosy na różowo, czego nie akceptujesz, to nie mów mu że jest jebnięty.
@AnonimoweMirkoWyznania poczytajcie książki o wychowaniu w duchu rodzicielstwa bliskości (Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, Pozytywna dyscyplina, Dziecko z bliska, może o porozumieniu bez przemocy albo któraś książkę Juula) plus coś w duchu self reg, może też o trudnym dzieciństwie. Myślę że to uświadomi wam wiele rzeczy nie tylko jeśli chodzi o wychowanie ale tez o relacje z drugim czlowiekiem- niezależnie od wieku i pozwoli uporać się przynajmniej z częścią traumy jaka