Wpis z mikrobloga

Hej, żonie sfajczyła się karta graficzna na desktopowym pc służącym do obróbki zdjęć. Spalona karta to NVIDIA QUADRO FX 3800 co możnaby było kupić zamiast tego i gdzie najlepiej szukać, czy będę w stanie kupić coś w miarę nowego z niższej półki czy w gre wchodza tylko uzywane podzespoły?
#komputery #pc #pytanie #pcmasterrace
  • 11
@Badon: trafiła w najgorszy możliwy czas na zmiany, ale przynajmniej wszystko będzie mocniejsze od tego FXa. Można by upolować jakieś używane quadro, bo nówki są w masakrycznych cenach. Jaki budżet?
Dlaczego?


@Badon: święta, pandemia, rynek się załamał. Na szczęście quadro i tak niemal nikt nie kupuje, więc ta półka prawie nie ucierpiała. Jaki budżet i czy nadal w głowie ci tylko profesjonalne karty czy może coś z rynku konsumenckiego też wchodzi w grę?
w jakich programach pracuje żona?
@satch_: @majk3l
Żona pracuje głównie na photoshopie,budżet w miare ruchomy, komputer to jakas starsza stacja robocza, na obudowie ma hp z800
Zasilacz z tego co widze to :
HP fclsa-0803
input 50/60hz
100 V- /12a
115 V- /12 A
200-240V- /10A
hp z800


@Badon: a, ok. Tak, to stacja robocza. Możesz tam mieć np. X5667. Sprawdzisz programem CPU-z. Tu masz zalecenia do PSa:
https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Photoshop-139/Hardware-Recommendations

Generalnie z nowych obecnie mogę polecić np. RTX 3060Ti, ale nie wiem jaki masz budżet, dlatego pytałem.
Tak jak mówiłem, nawet to będzie wydajniejsze od twojego starego FXa: https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-64bit.bhtml?gclid=CjwKCAiAlNf-BRB_EiwA2osbxZr83dElWdsHe7TE92oEc3G8M2fdAClNZSQZD2_0jCJl2gigdjoo0hoCxUEQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Imo nie ma sensu ładować Quadro, nie daje on w PS przewagi.
@Badon: nie nie, absolutnie nie mówiłem, że to warty zakup. Na dobrą (nową) grafikę trzeba wydać nieco więcej, ale będzie ona 4-5 czy nawet 10x szybsza od GT1030.
Niemniej daj znać na PW, mam parę modeli w nadal dobrych cenach, mogę coś dobrać znając Twój budżet. Choćby tego GT 1030 mogę ci sprzedać za 280 zł z wysyłką, ale nadal polecam dołożyć ciut więcej do mocniejszej grafy.
@Badon: z doświadczenia nie polecam 1030, już na twoim miejscu i przy tym budżecie wolałbym tam załadować RX550, wydajność podobna a problemy sterowników odpadają