Wpis z mikrobloga

Tak chciałem tylko przypomnieć wszystkim, którzy mieszają z błotem CDPR i wynoszą pod niebiosa Rockstar , że „Kurłaaaa RDR tak piękny i bez bugow i optymalizacja”, jak w 2009 Rockstar #!$%@? maniane z GTA4 na PC. Jak po necie latały memy z #!$%@? Hitlerem, który nie może zagrać w to optymalizacyjne gówno na topowym sprzęcie. Jak proces instalacji tej paści zajmował pół dnia, łącznie z bugami w trakcie ładowania jakiegoś Rockstar Community, a jak już udało Ci się to odpalić, to grałeś z 5 FPS na sprzęcie, który mocno przekraczał „rekomendowane” konfiguracje. #cyberpunk2077 #rockstar #reddeadredemption
  • 53
  • Odpowiedz
@lebki w 4 nie grałem, ale pamiętam że instalacja 5 na PC trwała 2 dni, bo serwery Rockstara byly takie zapchane a nie dało się uruchomić bez aktualizacji.

Pamiętam że RDR Online po premierze to był jakiś żart. Spadalem pod mapę, próbowałem się zebrać z komplem i za cholerę nie mogliśmy się znaleźć.
  • Odpowiedz
  • 1
@lebki kisne z tych wszystkich ludzi którzy porównują CB (parę dni po premierze) z grami które już dawno zdążyły wyjść (i zostać połatane przez twórców). Mimo że gram na (o zgrozo) PS4 to i tak widzę ogromny potencjał tej gry, po prostu potrzebuje więcej czasu. Fabuła, zadania poboczne i sposób prowadzenia historii bronią się same. Model jazdy i strzelania może nie urywa dupy (w końcu to gra RPG) ale też nie jest
  • Odpowiedz
@wladca_much: Mam wrażenie że dla większości gra jest świetna, tylko najgorzej ją przyjęli fanboje, którzy byli przehajpowani Cyberpunkiem. Fakt CDP wyciął sporo rzeczy, ale sama gra jest bardzo ładna, mega szczegółowa i super dopracowana pod względem postaci, historii i pobocznych questów, dlatego ludziom, którzy nie czekali aż tak zaciekle się bardzo podoba. Oglądam strimerów i są często pod wrażeniem i bardzo wciągnięci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lebki: no, cyrk był z gta IV. Pamiętam że kumpel miał dużo mocniejszego kompa ode mnie i miał pokaż slajdów, a u mnie dało się względnie płynnie grać.
  • Odpowiedz
@wladca_much: grałeś, że piszesz, że gra słaba? Bugi mnie dość często #!$%@?ą, najbardziej jak #!$%@?ę się w pieszego i wywala mnie w powietrze albo jak NPCe coś gadają w czasie ciekawej cutscenki, ale na razie gierka i historia jest zajebista i jeszcze w lepszą nie grałem. A jak będzie bez bugów i upgraduję PC do wyświetlania w 4K to już w ogóle będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@lebki: Nie broniąc R* spróbuję napisać to obiektywnie.

Tak, GTA IV ma strasznie skopaną optymalizację i nawet dzisiaj są problemy, żeby gra działała płynnie w stabilnych 60 klatkach na sekundę, ale też nie oznacza to, że w ogóle nei da się grać lub nie dało się grać wtedy, bo jak miało się dwurdzeniowy procesor o taktowaniu wyższym niż 2 ghz, kartę typu 8600/8800 to dało się grać. Główny problem wynikał z
  • Odpowiedz
@lebki: nie będę bronił GTA 4, bo sam kupiłem w dniu premiery i po #!$%@? instalacji z chińskimi znakami wewnątrz, faktycznie gra odpałała się w 15-20fps, ale nie porównujmy tego do CP2077

GTA4 miało #!$%@?ą optymalizację i #!$%@? proces instalacji i tyle. Gra była na tyle genialna że zaciskałeś zęby, odpalałeś tryb potato PC i nadal grałeś. Rockstar przy GTA4 przesadził wręcz z dopracowywaniem produkcji w najmniejszych szczegółach bo ta gra
  • Odpowiedz
@Variv: Kupiłem GTA IV PC w dniu premiery. Oprócz niedogodności typu GFWL i RSC (naraz) oraz drobnych błędów przy mapowaniu klawiatury, nie pamiętam żadnych poważnych problemów; gra chodziła przyzwoicie na dobrym laptopie z dedykowaną grafiką.
  • Odpowiedz