Wpis z mikrobloga

Po 12 latach w Danii pracując na 5osiiwkach przez chwilę przeszła mnie mysl aby wrócić do polski(specialnie z małych). Akurat zjeżdżając na święta umówiłem się na 2 rozmowy w okolicy centralnej WLKP. Czy #!$%@? oferując 30zl i 33zl netto za godzinę pracy to jest u was #!$%@? normalne??? XD za to idzie wyżyć w tej polszy??? Nie wyobrażam sobie utrzymać chate, dziecko i żyć w miare jak człowiek a nie jak jakis żul spod biedry za 5k na łapę. Pytam powaznie jak wy pracujecie w tej branży za takie stawki???
#pracbaza
#cnc
  • 233
  • Odpowiedz
@fertus: Dziwne że języka nie zapomniałeś i wplatasz jakiś duńskich zwrotów skide renden, Disse er ikke orme for dig, disse er for Mr. Mandarin
  • Odpowiedz
@fertus: Jak po 12 latach możesz myśleć o powrocie. Ja żyje w Danii od 10, w Polsce ostatni raz byłem 5 lat temu. Rób obywatelstwo, albo pernamentophold i nie myśl o pl
  • Odpowiedz
  • 3
@fertus pytanie czy jako operator zielonego przycisku, czy łącznie z programowaniem i doborem technologii, bo to w tym przypadku jest spora różnica, czy robisz jako teoretycznie robol, który ma pilnować czy narzędzie zużyte i klikać zielony przycisk, czy jako ktoś kto ładnie się musi narobić nad samym programem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ciubix: W Danii masz trochę większa autonomie nawet jak zaczynasz masz trochę więcej autonomii. Jeśli nawet uczył się przy maszynie i zaczynał od klawisza to myśle ze jeśli nawet nie pisałby programów to na 100% edytowalby już gotowe z pozycji operatora, sam dobierał narzędzia, materiał itp. Wiem bo sam tak zaczynałem i w Danii miałem pierwszy raz styczność z cnc tzn, zaczynałem od klawisza
  • Odpowiedz
@fertus: tez pracowałem pare lat zagranica. Owszem zarobki są większe i można więcej za to kupić, ale pamiętaj, że zawsze będziesz tym polakiem co siedzi w nieswoim kraju. W Polsce jesteś w domu, ale, że nie takim bogatym jak u kolegi ale zawsze u siebie.
  • Odpowiedz