Wpis z mikrobloga

Szukam #samochod do zakupienia. Oglądałem #bmw serii 1 E87. W raporcie VIN jest incydent 1.5 roku temu na lewym tyle na koszt 7000 - 10000 zł. Pytałem sprzedającego (prywatny, właściciel od 3 lat) co było robione z tyłu, wypierał się, że nic. Jak powiedziałem mu o raporcie VIN to przyznał się, że był malowany zderzak z tyłu. Niby zderzak to część wymienialna, ale co o tym myślicie? Co mogło być robione w koszcie 7k-10k?

#samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #bmwboners
  • 21
@Crow7422: Gość mi tłumaczył, że malowanie, bo "jakiś dziadek zawadził". Tylko zniechęciło mnie kłamanie i nie wiem co o tym myśleć. Reszta wygląda ok (poza elektrycznym automatycznym zasuwaniem szyb z przodu do samego końca z puszczeniem przycisku).
@kamilukamilu: Szukałem długo e87. Powiem Ci że powypadkowe niekiedy są warte uwagi. Najlepiej gdy na autoDNA są dostępne zdjęcia to daje ci pogląd na to co było uszkodzone.

Przede wszystkim sprawdź po zakupie zbieżność. Może być nieustawiona ale fajnie gdyby nie wyszła dużo poza zakres.

Ale jak znajdziesz to samochód przefantastyczny :)
autoDNA


@victor89: Zauważyłem, że ciężko o fotografie uszkodzeń. Co do zbieżności, to przed zakupem wizyta w SKP powinna pokazać coś nie coś.
Co do auta, to wiele opinii słyszałem, że się dobrze prowadzi ;)
@kamilukamilu dużo czytam o e87 i sporo osób mówiło że 1.6 nie ma sensu.
Natomiast poliftowy benzyna może zaskoczyć kosztami eksploatacji.

A tak to spoko.
Ja wybrałem po namysłach diesla n47.
@kamilukamilu tak, dlatego zaraz po zakupie umówiłem się na jego wymianę :D
Problemem jest rozrząd i w sumie... Tyle.
Dużo osób narzeka że to duży wydatek (3k), jednak w benzynie są też drogie rzeczy jak wtryski, często cewki się wymienia oraz najgorsza pompa wysokiego ciśnienia. Plus problemy z sonda NOx.

To wiedza która znalazłem w internecie, narazie jestem 'taki madry' ale zobaczymy jak mnie diesel dojedzie xD
@kamilukamilu w dieslu mówią żeby przed 200k wymienić. W benzynie podobnie. Więc IMO wystarczy informacja jaki ma dokładnie przebieg.

Ciężko mi określić czy bym robił gdyż ja sobie założylem ten koszt w budżecie samochodu i byłem zdecydowany na ten ruch bez względu na to jaki egzemplarz kupię. U mnie jest cicho jak makiem zasial i nic nie słychać, jednak to nic nie znaczy. Dużo silników rozsypuje się bez ostrzeżenia gdyż pękają ślizgi.