Wpis z mikrobloga

Poleci ktos jakiegoś doradcę kredytowego w #katowice? To mój pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc zapytam od razu. Mogę iść do takiego gościa i powypytywać ogólnie o kredyty i możliwości a on mnie skasuje za wizytę? Czy rozliczamy się jak on znajdzie dla mnie ofertę i doprowadzi do finalizacji zakupu?
#kredythipoteczny #pytanie
  • 7
@Kuork prowizja jest wliczona w koszt kredytu. Wizyty są na ogół za darmo, jednak dobrzy doradcy działają głównie z poleceń. Dużo osób w tym tutaj na wykopie po prostu idzie do 5 doradców na raz co sprawia, że na prawdę godne polecenia osoby nie zawsze chcą działać z każdym. Wysłałem Ci też na priv, informacje jak się przygotować do takiej decyzji, i na co zwrócić uwagę. Mogę polecić Ci kogoś z Katowic,
@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa wysłałem również. Kwestia dotyczy zarówno podejścia do planowania raty i jej wysokości, kwestii makroekonomicznych związanych z cenami nieruchomości, możliwymi zmianami stóp procentowych. Ważne jest też dobranie odpowiednich rozwiązań- typ kredytu, okres i umowy dodatkowe na przykład związane z ubezpieczeniem. Sam kredyt to jedna z wielu decyzji finansowych w ciągu życia więc podejście do sprawy powinno być holistyczne.
@droetker4: dziękuję bardzo za informację. Wlasnie wolałbym z narzeczona przejść się do kogoś fizycznie, bo mamy parę pytań trochę dziwnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) i raczej wolelibyśmy face to face. A informacji na necie jest tyle, że po ogarnięciu tego to sam będę mógł zostać doradca ( ͡° ͜ʖ ͡°)