Wpis z mikrobloga

ej słuchajcie, bo bardzo panikuję
ktoś mi się włamał na kompa, siedziałam i coś robiłam i nagle myszką nic nie mogłam zrobić, a kursor zaczął się poruszać i otwierać foldery i pliki, widać było, że to nie błąd, bo normalnie klikał ,,zamknij" i przechodził do następnych folderów
w zabezpieczeniach też jest napisane, że ktoś się logował kiedy ja sobie zrobiłam drzemkę i dużo prób logowania ogólnie było
wyłączyłam internet i chyba będę robić formata, ale pytanie: jak to się stało i czy to w ogóle możliwe?
ostatnio pobierałam steama i logowałam się na współdzielone konto, ale już mi tu mirek napisał, że to niemożliwe żeby przez steam, więc jakim cudem?
pierwsze co zrobił, to wszedł mi na steama i zatrzymał cyberpunka i później właśnie zaczął mi grzebać w folderach
#komputery #informatyka #programowanie
  • 68
@fsck_sdb: on zatrzymał na steamie cyberpunka odpalonego, w sensie ja miałam grę już włączoną
i on jakby z niej wyszedł i najpierw zaczął patrzeć pasek zadań, a później wszedł w moją notatkę z hasłem do steama
@kaborecik: Heheszki i podś#!$%@?, ale jakby to wyszło, że faktycznie on mógł Ci coś podrzucić, a tym bardziej nie dla żartu, bo nie gadacie, to jest poważna sprawa, gość miałby sprawę karną za włam. Steam'owe konta są masowo kradzione, więc może jednak nie on.
@kaborecik: Jak pisali wcześniej, bezpieczeństwo to podstawa, zmiana haseł i jeśli nic nie wykryje antywirus to format. Nie wiem jaki masz router ale jeśli nie ogarniesz sama to poproś jakiegoś znajomego by ci skonfigurował go jeśli są dostępne opcje by zablokował wszystkie urządzenia w sieci poza twoimi.