Wpis z mikrobloga

ej słuchajcie, bo bardzo panikuję
ktoś mi się włamał na kompa, siedziałam i coś robiłam i nagle myszką nic nie mogłam zrobić, a kursor zaczął się poruszać i otwierać foldery i pliki, widać było, że to nie błąd, bo normalnie klikał ,,zamknij" i przechodził do następnych folderów
w zabezpieczeniach też jest napisane, że ktoś się logował kiedy ja sobie zrobiłam drzemkę i dużo prób logowania ogólnie było
wyłączyłam internet i chyba będę robić formata, ale pytanie: jak to się stało i czy to w ogóle możliwe?
ostatnio pobierałam steama i logowałam się na współdzielone konto, ale już mi tu mirek napisał, że to niemożliwe żeby przez steam, więc jakim cudem?
pierwsze co zrobił, to wszedł mi na steama i zatrzymał cyberpunka i później właśnie zaczął mi grzebać w folderach
#komputery #informatyka #programowanie
  • 68
  • Odpowiedz
@Stan_Przedzawalowy: jak wchodzę w pogląd zdarzeń i zabezpieczenia, to jest strasznie dużo prób logowań w momencie kiedy spałam, zostawiłam wtedy komputer włączony i jak się przebudziłam, weszłam by coś poczytać i nagle właśnie nie mogłam nic zrobić myszką
  • Odpowiedz
@fsck_sdb: Zobacz najpierw najprostszą metodą czy na swoim kompie nie masz włączonej opcji w windowsie do zdalnego podłączania i jakieś kompy nie są zautoryzowane, później przeskanuj kompa i ewentualnie sprawdź czy nie masz na nim innych programów do remote control a jeśli używasz to czy w nich nie ma innych maszyn podpiętych
  • Odpowiedz
@fsck_sdb: a mógłbyś mi napisać gdzie się sprawdza czy mam włączoną taką opcję? bo weszłam w ,,podłączanie pulpitu zdalnego" i tam nigdzie nie ma jakiegoś zezwolenia
  • Odpowiedz
@kaborecik: Weź telefon do ręki i pozmieniaj sobie hasła do ważnych skrzynek e-mail i innych usług do których byłaś zalogowana w przeglądarkach na kompie. Moim zdaniem system do reinstalacji i to jak najszybciej.
  • Odpowiedz
@fsck_sdb: @balrog84: czy to możliwe, że na komputer mi się włamał ktoś przez sieć internetową, przez ten sam modem? mam wspólokatora, który cały czas siedzi przy komputerze i się zastanawiam czy to nie jakiś haker
  • Odpowiedz