Wpis z mikrobloga

Mam internet światłowodowy w T-mobile, ale mam ogromne problemy z zasięgiem na wifi po 5ghz. Ostatnio dokupiłem karte sieciową TP-link Archer do stacjonarki, bo myślałem, że powodem problemów są gówniane adaptery wifi na usb, ale nie ma szału... Oddalenie 8-9m i jedna ściana działowa sprawia, że na 5 ghz mam 1-2 kreski zasięgu.

Korzystam ze standardowego routeru od t-mobile czy to on jest źródłem problemów? Ktoś wie czy jakbym kupił własny router to mogę go bez problemu podmienić? I ewentualnie czy jest coś wartego polecenia w cenie ~200zł?

#internet, #pcmasterrace, #tmobile, #router
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pythonista_hobbysta: u mnie na mieszkaniu łapałem 5Ghz spokojnie na drugim jego końcu, podczas kiedy router był zamknięty w pokoju. Jasne, 5Ghz dużo gorzej sobie radzi z zasięgiem, ale od routera i jego anten też dużo zależy. Od siebie polecam asus archer C2. Powinieneś zmieścić się spokojnie w 200zł, a jak nie pyknie to zawsze możesz na olx sprzedać
@pythonista_hobbysta: router od t-mobile na pewno nie jest tu źródłem problemu, ja bym raczej patrzył na zasięg czy wifi, ewentualnie ustawienia sieci jakie masz, ale skoro światłowód i router masz z t-mobile to zadzwoń do nich, konsultanci na pewno pomogą ogarnąć to tak, żeby śmigało
Nie przenoś na razie nigdzie tego routera, skontaktuj się z t-mobile, jeśli oni Ci go instalowali (a domyślam się, że tak było przy zakładaniu światłowodu) to wiele zależy od ustawień technicznych sieci i specjaliści pomogą, miałam kiedyś tak z routerem z orange i oni mogli to przez telefon naprawić, więc polecam zawsze kontakt z firmą :)