Wpis z mikrobloga

*Ku przestrodze wałkarza, bo wasza matka/różowy pasek mogłyby się nadziać.

Wyświetlił mi się dzisiaj na allegro lokalnie iPhone 12 Pro Max 256 gb za cenę 2599. Na ogół allegro od razu blokuje takie aukcje, ale tym razem aukcja wisiała.
-Konto założone 13 lat temu.
-Możliwy odbiór osobisty.
Piszę do gościa, sam proponuje odbiór osobisty, co brzmi legitnie, ale piszę o wysyłkę.
Mówi że wystawi proformę do opłacenia i razem z nią wyśle potwierdzenie zakupu telefonu.
Zaczyna się zabawa!
- Pisze że prosi o przelew express, bo przyspieszy to realizacje - zaczyna śmierdzieć
Wysyła mi na maila proformę i potem to już jest IKS DE
1. Faktura zakupu na X-KOM zrobiona w jakimś generatorze faktur.
2. Cena z X-KOM pomylona zamiast 6199 zł -> 5199 zł.
3. Zamiast nr IMEI na fakturze idiota wpisał IMEI2.
4. Oczywiście google o firmie R.J Vision nie słyszał.
5. W CEIDG jest jakaś firma krzak na podany NIP, ale jakichkolwiek danych o niej brak w internecie.
6. Adres na fakturze spartolony bo w WWA jest Aleja Solidarności, a nie ulica więc w adresie powinno być "Al."
7. Mail wysłany z jakiejś domeny int pl (może legit może nie, niech ktoś da znać, ale raczej firmy mają maile na swojej domenie albo ew. na gmailu.)
8. Numer Proformy "numer: FP/08/12/2020" chyba debil nawet firmy nie prowadził skoro numerem proformy jest data dzisiejsza, oczywiście to jest możliwe, no ale błagam.
9. Wchodząc w informacje o obu plikach Proforma wygenerowana na efaktury.org , Faktura X-KOM na TCPDF
Open Source PHP class for generating PDF documents)

To by było na tyle może ktoś znajdzie jeszcze więcej kwiatków. Fotki w komentarzach!

PS. Niech ktoś powie czy jak mam w właściwościach "Twórcy: 193.106.131.37" to może być IP tego dzbana?

#allegro #allegrolokalnie #oszukujo #iphone #xkom
oliverasek - *Ku przestrodze wałkarza, bo wasza matka/różowy pasek mogłyby się nadzia...

źródło: comment_1607457294yfe12eIJEPFKvcQSK9Dnby.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@oliverasek: jak masz czas na zabawę to wyślij pocztą na swój najbliższy komisariat lub najbliższą prokuraturę pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (art 286kk) wraz z wydrukiem tego co tutaj dałeś ewentualnie inne szczegóły. Usiłowanie jest tak samo karane jak dokonanie. Jechać z frajerem do końca.
  • Odpowiedz