Wpis z mikrobloga

Bardzo powoli wracam do zdrowego trybu życia, wyciąłem radykalnie syf żarcie i alkohol, zaczynam gotować i liczyć wszystko.
Mam sporą otyłość, nie wiem czy powinienem się na tym wzorować, ale wyliczyłem BMR według kalkulatora KFD na 2295 kcal.
Aktualnie jem około 1800 kcal dziennie (czuję się dobrze, rzadko jestem głodny) i zaczynam podbijać spalanie cardio (treningi siłowe nie wchodzą w grę póki nie przejdę rehabilitacji, prawdopodobnie do końca stycznia ten stan będzie się utrzymywał, o ile w ogóle naprawię rotatory).

Nie boję się jeść za dużo, jednak nie chcę przesadzić w drugą stronę i potem odbudowywać metabolizmu przez głupie błędy z obcięciem zbyt dużej ilości kcal.
Ktoś mądry z #mikrokoksy mógłby się wypowiedzieć czy przy takim BMR wzlędnie poprawnie to wyciąłem?
#dieta
  • 14
@familypet: wydawało mi się, że BMR jest wykładnikiem, który "rozwiązuje" te kwestie, tj, nie ma znaczenia (nie licząc wartości skrajnych) ile dokładnie wzorstu i wagi mam ale jak tak to:
@pjoooter:
180m
128 kg

Zakładam aktualnie 0 aktywność fizyczną (praca zdalna przy kompie, przez covida niewiele w ogóle wychodzę)
Dopiero od dzisiaj zamierzam stopniowo dodawać cardio, o którym wspomniałem

Ogólnie waga całkiem nieźle mi schodzi, przed kontuzją z 3x siłowymi
@michael93pl: dobra mistrzu, jesteś ulany jak beczka to po pierwsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak wejdziesz na 1800 kcal to później z czego będziesz ścinał? 1500 kcal? 1200? Nie da rady, organizm wejdzie w tryb przetrwania i będzie problem. Ja bym wszedł na jakieś 2800 kcal i dodaj 7 razy w tygodniu aktywność, spacery itp siedzisz w domu wiec rano przed praca 5 km spacer i na
@familypet: To 1800 kcal to było jakieś takie moje wyliczenie na zasadzie: BMR 2300, odjąć 500 kcal przy 0 aktywności. Nie dałbym rady przy takiej masie ćwiczyć i jeść tylko 1800 kcal, to byłoby samobójstwo. Źle się na początku wyraziłem i zapomniałem dodać o braku aktywności.

Podbijając aktywność zamierzałem wchodzić na 2500~ przy założeniu robienia cardio z 4x w tygodniu ale w sumie spacery nawet dla zdrowia to też fajne rozwiązanie.
@michael93pl:

o ile w ogóle naprawię rotatory


co się stało konkretnie? I skąd masz pewność że to rotatory?

Rotatory są bardzo ostatnio w modzie i każdy ból w obrębie obręczy barkowej (ba, górnej części tłowia) jest przypisywany właśnie im, pomimo że takiego natężenia nachodzących na siebie mięśni, przyczepów, i więzadeł jak tam, nie ma w żadnym innym miejscu ciała - a same rotatory naprawdę niełatwo zerwać.

Protip - do spacerów proponuję
@michael93pl: Przy takiej wadze to obstawiam że jakbyś przyjmował systematycznie nawet z 2700 dziennie to ładnie by tłuszcz leciał bez dodatkowej aktywności.
Zwiększ kalorie i jeśli waga nie będzie lecieć to stopniowo obcinaj bo się zajedziesz i wrócisz do #!$%@?.
@Dr_Killjoy: Mam diagnozę konkretną z przeprowadzonymi badaniami:
Zmiany przeciążeniowe stożka rotatorów z obrzękiem i cechami entezopatii,
aktualnie zasypiam normalnie tylko wtedy, gdy zrobię sobię 30 minutowy okład z lodu i generalnie nie mogę tą ręką nic dźwigać, bo z takiego zwykłego bólu, który czuję ciągle, dosłownie czuję szpilki na przyczepach.
Czekam na rehabilitacje, mam mieć oprócz ćwiczeń i masaży różne zabiegi, m.in fale uderzeniową, na którą bardzo liczę.
Choć nie jest
@michael93pl: Chyba mylisz bmr z ppm lub cpm. BMR to minimum jakie potrzebuje. Ciało aby spać gospodarować hormonami itd. Z grubsza zasada nie schodzić poniżej BMR. Oblicz swoje realne CPM co przy twojej masie i znikomej aktywności ale lekkim cardio pewnie i tak wyniesie powyżej 3000 i od tego odejmij 500-1000. Więc 2500 na oko to u ciebie już ostra scinka
@Dr_Killjoy: dokładnie, gdzieś trzasnęło, gdzieś chrupnęło ale póki nie bolało, to nic sobie z tego nie robiłem, więc wszystko na własne życzenie.

Zamówiłem plan treningowy od jednego z tych znanych trenerów, wydawał się ok, choć moim największym błedem było korzystanie z tego jednego planu treningowego cały czas, nie konsultowałem się z nim potem.

Brak dobrej techniki przy kilku ćwiczeniach, które nigdy nie sprawiały mi problemu + pewnie za duże obciążenie (strzelam,