Wpis z mikrobloga

No jak tam Europejczycy, gotowi na stulecie Azji?

Forum Ekonomiczne przeniesione ze Szwajcari do Singapuru https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/coronavirus-weltwirtschaftforum-findet-in-singapur-statt-der-schweiz-statt-a-ba429c6b-1258-42e7-b803-fd58dd8dff5a

Na Tajwanie ludzie bawia sie na festiwalu - widok jakiego w Europie nie uswiadczymy przez lata.

Musza miec z nas w Chinach niezla beke - oni juz sa "po pandemii", a brodate diably w Europie wlasnie zaczynaja spirale lockdownow. Do tego Europejczycy coraz czesciej mysla odejsc od indywidualizmu na rzecz kolektywizmu bo pomaga on lepiej "opanowac pandemie".

#azja #koronawirus
W.....r - No jak tam Europejczycy, gotowi na stulecie Azji? 

Forum Ekonomiczne prz...
  • 9
@BrockLanders: Sugerujesz, że w Europie, gdzie wszyskie rządy mają obsrane gacie, ktokolwiek pozwoli na jakikolwiek festiwal wczesniej niż za 5 lat? XD

Wygrało społeczniactwo - ku czci seniorów wracamy do PRL na dobre kilka lat. Nie ma potrzeby rozrywki i bogacenia się, bo troche ludzi może umrzeć. Its over dopóki nie będzie znowu rewolucji. Dobrze, ze chociaż trochę z tego wszystkiego pokorzystałem.
@Warrior_97: moim zdaniem pandemia zostawi trwaly slad na spoleczenstwie. Nie bedzie dyskotek, festiwali, mozliwe beda nawet sezonowe lockdowny celem zapewnienia droznosci sluzbie zdrowia. Spoleczenstwa europejskie sie starzeja, boomerzy wchodza w wiek 70/80+ i trzeba im bedzie zapewnic opieke zdrowotna.
@Wandsbeker: Oczywiście, że tak.

Po 1 fali i w lecie bym się z tym nie zgodził, bo lockdown wiosenny wszyscy potraktowali nieco jako szaleństwo, nawet wśród osób obawiających się mocno wirusa dało się zasłyszeć opinie o przesadzie. Osobiście chodziłem do klubów, restauracji, pozostałości bo obostrzeniach wydawały się formalnością zostawioną dla świetego spokoju.

Niestety po tym jakie obrzydliwe niewolnictwo wprowadzono w większości europejskich krajów na jesień ( w Polsce na szczęście i
@Wandsbeker: Pytanie gdzie można uciec ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedynym kierunkiem wydaje się tak naprawdę Szwecja, bo mimo tego, ze to Azja wyrolowała nas i mają już w pandemię #!$%@?, to ciężko mi wyobrazić sobie siebie w tym społeczeństwie.