Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@alex-fortune: po twoim 'to zaleta' przy braku miejskości w ponad pół milionowym mieście odechciało mi się dalej czytać. Równie dobrze możesz zamieszkać w mieście do 50 tysięcy i będziesz zadowolony. Cała reszta to też bzdury ale nie chce mi się wyjaśniać bo i tak nie zrozumiesz skoro dla ciebie nowa architektura może być gowniania bo nie ma różnicy to jak mam na poważnie brać twoja opinie czy Gdańsk jest ładny
  • Odpowiedz
@Chochla: troche brzmi jak typowy bogacki mieszczanin co to pogardza każdym budownictwem poza nowym najlepszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) also mieszkanie poza dużymi miastami to dla mnie fikcja bo nie oferują tego czego potrzebuję ( lotnisk, usług, kultury, interesującej pracy )
  • Odpowiedz
nad Bałtyk? XD czegoś nie wiem o topografii Polski?


@dommmaz: Raczej Europy. Z Wrocławia dojeżdżasz nad Bałtyk w 5 godzin. Z Krakowa masz +3 godziny. Wyjeżdżasz o 5 rano i od południa możesz się kąpać i opalać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alex-fortune: gardzę wszystkim co jest porażką architektury albo urbanizacji niezależnie od tego czy powstało w PRLu czy dopiero się buduje.

No i super. Każdy ma swoją racje i niech tak zostanie.
  • Odpowiedz
Mieszkam w Gdańsku od 6 lat i lubię to miasto, ale nie wiem czy tu zostanę. Plusów jest sporo: czyste powietrze, morze(bywam nad nim kilka razy w miesiącu, a niebawem może spróbuję jakichś sportów wodnych), lasy, kaszuby obok, lotnisko z fajnymi połączeniami(przed covidem), mili ludzie, brak tłoku(poza sezonem, z resztą w sezonie ludzie są tylko na niektórych plazach i starym mieście), fajna starówka(która nie jest starówką), klimatyczna stocznia. Z minusów to komunikacja
  • Odpowiedz
@implossive: A ja się z kolei mogę zgodzić z Twoim podsumowaniem. Faktycznie - rynek nieruchomości w Gdańsku jest.. trudny. Widziałem jedno fajne mieszkanie 73m^2 za 469k, ale to tyle z dobrych ofert które znalazłem w 3 mc szukania ( szukałem w 2019 ), poza tym sam syf.
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Na tych południowych dzielnicach można kupić fajne mieszkanie w granicach 500k z takim metrażem, ale dojazd wtedy jest beznadziejny ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jedyny ratunek to chyba druga linia SKM lub podatek katastralny. W jakim mieście obecnie siedzisz?
  • Odpowiedz
@alex-fortune: trochę nie kumam ludzi którzy narzekają na rozpiętość Gdańska. Przecież to jest zaletą że nawet w centrum Wrzeszcza gdzie teraz głównie toczy się życie skręcasz sobie w rejony Batorego i po 5 minutach spaceru jesteś w trójmiejskim parku krajobrazowym albo po 20 minutach jazdy tramwajem jesteś nad morzem.

Komunikacja faktycznie kuleje (ale tylko południe) ale przez to że miasto jest tak rozwalone i nie ma jednolitej tkanki jest bardziej
  • Odpowiedz
@mikkeboss: nie wiesz to nie powielaj bzdur. Jechałem w sobotę Wrocław - Kołobrzeg. Kilka kilometrów w Polkowicach (ale i tak 2 pasy przez miasto, więc bez dramatu) i pod Szczecinem kilka kilometrów w remoncie. Poza tym ciągle ekspresowa/autostrada i 150 z licznika nie schodzi. W 4,5h dojechałem.
  • Odpowiedz
@dommmaz: Mieszkałam we Wrocławiu, Poznaniu a teraz w Krakowie. Moim zdaniem Poznań najlepszy z tej trójcy i bardzo tęsknię za tym miastem () dużo zieleni, blisko nad jeziorka, fajna infrastruktura rowerowa, świetny klimacik. Drugie miejsce to Kraków a trzecie Wrocław, do Wrocławia mam wręcz awersję XD ale są tacy co kochają to miasto
  • Odpowiedz
@Ogau: widze, ze czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja mocna strona. Pisalem o korkach w wakacje, teraz to czasem w szczycie okolice wezla kijewo sie korkuja. Dodatkowo projektuja odcinek troszyn - swinoujscie, wiec jak zaczna prace to kolejne stanie w korkach czeka ludzi. Takze wiem i zadnych bzdur nie powielam - to ze raz zrobiles taka trase, w dodatku poza sezonem, nie znaczy ze jest tak zawsze.
  • Odpowiedz
do szczecina, a ze szczecina nad morze to jeszcze 80km masz ;) i to wlasnie drogi w budowie


@mikkeboss: tutaj masz tę powielaną bzdurę. Żadnej budowy do Kołobrzegu nie ma. Świnoujście to nie jedyna miejscowość nad morzem. Nad morze nie trzeba (a nawet nie powinno się, bo to nie wypoczynek) jeździć w sezonie. Wrocław to najlepsza baza wypadowa do wycieczek zarówno jednodniowych (m.in.: Karkonosze, Czeska Szwajcaria, Szwajcarska Saksonia, Drezno, Poznań,
  • Odpowiedz
@Chochla Potwierdzam. Wiara myśli, że Gdańsk taki fajny bo w większości kojarzą go z wakacjami. Do życia natomiast to jakieś nieporozumienie! Koszmarny rozkład miasta, jeśli nie mieszka się przy skm to dojazd do pracy zajmuje mnóstwo czasu. Pogoda przez większość roku do dupy. Pada i wieje, i mówiąc wieje mam tu na myśli, że #!$%@? ten wiatr, że głowę urywa. Zbiórkom to jakiś żart. Siatka słaba a tramwaje wloką się tak,
  • Odpowiedz
@Boroova: o tak dokładnie

Glowna wada Gdanska jest pogoda, a konkretnie wiatr - masz wtedy cieplejsze zimy (niz w pozostalych czesciach Polskich), ale tez chlodniejsze lata.

Zima też się wydaje chłodniejsza, bo mimo wyższej temperatury wiatr powoduje że odczuwalna jest niższa.

Koszty utrzymania podobne, z
  • Odpowiedz