Wpis z mikrobloga

@Adwokat_Boga:
Do życia Gdańsk!
Do pracy Poznań.
Byłem też w Krakowie(udusisz się), Wrocławiu(nigdzie nie dojedziesz) i Poznaniu(udusisz się z rogalem w gębie). W Gdańsku nic mi nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@dommmaz: wszyscy co tutaj piszą Gdańsk to na 90% turyści co byli w odwiedziny kilka razy i myślą, że jest zajebiście. Jak nie patrzymy na rynek pracy to Poznań.
  • Odpowiedz
@dommmaz: moze chodzi o "szybki" dojazd S3 nad morze w rejonie swinoujscia. Problem w tym ze ten dojazd w wakacje od kilku lat nie jest szybki bo robia kolejne odcinki tej drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dommmaz:
1. Gdańsk ( Ale też najdroższy )
2. Wrocław/Poznań
4. Kraków

Gdańsk ma chyba wszystko co potrzebne do wygodnego życia ( infrastrukturę, pracę, świetne centrum, dużo zielenii, morze, czyste powietrze ), ale jest najdroższy. Poznań i Wrocław mają swoje wady i zalety - Wrocław imho jest dużo ładniejszy, ale z drugiej strony np w Poznaniu masz Termy Maltańskie, co dla kogoś kto lubi pływać stanowi nieocenioną zaletę ( ͡
  • Odpowiedz
@dommmaz: zastanowilabym sie miedzy Wroclawiem i Gdanskiem. Glowna wada Gdanska jest pogoda, a konkretnie wiatr - masz wtedy cieplejsze zimy (niz w pozostalych czesciach Polskich), ale tez chlodniejsze lata.

Natomiast Wroclaw jest zdecydowanie najcieplejszym z duzych miast i ma duzo slonca w roku.

Koszty utrzymania podobne, z praca rowniez, na plus ifnrastruktura Gdanska, ale z drugiej strony z Wrocka masz blizej do niemiec, w Alpy itp.
  • Odpowiedz
@crewlove: Moja perspektywa ( jako kogoś kto mieszkał w Gdańsku ) - fajna starówka. Infrastruktura - restauracje, usługi, drogi rowerowe, z drogami asfaltowymi trochę gorzej bo generalnie Trójmiasto się bardzo korkuje. Praca - Ja akurat pracowałem w tym słynnym IT ( ͡° ͜ʖ ͡°) Intel ma swój kampus w Gdańsku ale poza tym jest dużo innych firm, jest sporo firm w Oliwie.

@Boroova: O
  • Odpowiedz
@crewlove: XD
@alex-fortune: nie chce mi się po raz setny tego pisać ale dobrze w skrócie: brzydkie i średnio zadbane miasto; poza kilkoma miejscami całkowity brak poczucia miejskości przez zabudowę miasta w formie wiosek oddzielonych lasami przez co czujesz się jak w jakimś 5x mniejszym mieście jak nie zjedziesz na Główny albo Wrzeszcz; tragicznie rozciągnięte jest to miasto a dojazdy wszędzie bez samochodu zajmują długie godziny; tutaj do
  • Odpowiedz
brzydkie i średnio zadbane miasto


@Chochla: nie zgadzam się ( a mieszkałem ponad rok, a także w paru innych dużych miastach Polski )

poza kilkoma miejscami całkowity brak poczucia miejskości przez zabudowę miasta w formie wiosek oddzielonych lasami przez co czujesz się jak w jakimś 5x mniejszym mieście jak nie zjedziesz na Główny albo Wrzeszcz;
  • Odpowiedz