Wpis z mikrobloga

Nie przepadam za wywiadem Lubeckiej z Margot (bo był wtórny, pisany na kolanie, a dziennikarka rzekomo nadająca się do grand press miała problemy z dykcją) ale to co się dzieje w tym temacie to są igrzyska beki.

Jakaś znana para gejów na Fb (Jakub i Dawid) napisała, że Lubecka jest spoko i że nagonka na nią jest przesadą, to się dowiedzieli, ze są transfobami i że geje są uprzywilejowani w Polsce.

Także lewica może się rozejść, geje są uprzywilejowani, pół ich programu właśnie poszło z dymem...

Igrzyska śmiechu ze społeczeństwa.

#bekazlewactwa #heheszki #lgbt
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morskipas: "transwahadło" śmianie się z czyjegoś nieszczęścia odc. 2137

I zapoznaj się z tym czym jest transseksualizm. Zamiast wypowiadać się na tematy o których nie masz żadnego pojęcia poczytaj jakieś opracowania.
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku:

Nie wiem kogo ty chcesz przekonać. xD

Szury wyzywające na prawo i lewo od transfobów są wciąż lepsze od skrajnych prawaków, którzy nawołują do mordowania przeciwników politycznych.

Skrajny lewak cię zwyzywa, skrajny prawak podpali mieszkanie, bo myślisz inaczej niż on. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia: Słuszność twojego komentarza ma niestety datę ważności.

Były takie czasy, że ideowa lewica (przynajmniej w Polsce) miała argumenty wyprowadzane z indywidualizmu i poszanowania wolności, teraz skręca to w stronę "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji" "transfob może nie mieć zębów" i tym podobnych akcji.

Na zachodzie już można wylecieć z uczelni, stracić pracę w serialu czy przy filmie z powodu tego, że ktoś poczuje się obrażony żartem, który napisaliśmy
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: margot ma tyle wspólnego z transseksualizmem, co moja stara. Traktowanie tego pajaca poważnie i wyzywanie od transfobów wszystkich, którzy nie kupuja jego farmazonów tylko ośmiesza sprawę, do której jesteś tak mocno przywiazany.
  • Odpowiedz
@Tajemniczy58: Ja poproszę o czytanie ze zrozumieniem.

Na ten moment w Polsce, przynajmniej w mainstreamie nie mamy radykalnej lewicy. Niemniej jednak wlepki z hasłami "transfob może nie mieć zębów" już się pojawiają.

Na zachodzie już było kilka przypadków, że ktoś proponował zabicie wszystkich białych mężczyzn i tłumaczył się, że ma prawo do własnych
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia: Co do lewaków pozbawiających pracy, to jeden z aktorów grających w serialu Flash wyleciał z powodu wpisów na Twitterze sprzed kilku lat.

Mało brakło, a prace stracił by też James Gunn od Guardians of Galaxy, ale po protestach studio się opamiętało i nawiązało z nim współpracę ponownie.
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: Różnica polega na tym, że ty mówisz o jakichś bliżej niezidentyfikowanych incydentach i osobach, a ja Ci podałem wypowiedzi polityków, liderów, którzy są w Sejmie.

Dlatego właśnie nie ma i pewnie nie będzie znaku równości między lewicą a prawicą w Polsce.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Problem polega na tym, że w przypadku Margot muszę wierzyć na słowo, że jest osobą niebinarną. Podejrzewanie, że jest tak naprawdę cwaniakiem wyciągającym kasę ze zbiórek i sypiającym z aktywistkami to nie transfobia tylko sceptycyzm a w najgorszym wypadku cynizm.
  • Odpowiedz
@Tajemniczy58: Po raz trzeci tłumaczę za tym, że nie postawiłem nigdzie znaku równości między lewicą, a prawicą, zwłaszcza w Polsce.

Poza tym z faktu, że Braun i jego koledzy to oszołomy nie da się wyprowadzić jeszcze założenia, że lewica jest super.

Można stanąć ponad tym wszystkim i krytykować różnych ludzi z różnych powodów.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: I jak pojawi się gej, którego nigdzie nie będzie widać z partnerem, a zgarnie majątek i sławę na mówieniu o tym, że jest dyskryminowany, to też będę miał wątpliwości czy nie kłamie.

Akurat ten przykład jest o tyle ciekawy, że mamy jednego geja na prawej stronie sporu, który dorobił się rozpoznawalności na dowodzeniu, że geje nie są dyskryminowani w Polsce. Widział się nawet z prezydentem Dudą i też mu powiedział, że wszystko jest ok.

I tak, w jego przypadku mam wątpliwości, czy jest gejem czy tylko tak mówi dla
  • Odpowiedz