Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 136
Twitch.tv zmienił nazwę tagu "blind playthrough" na "first playthrough" dlatego że obrażało to ludzi niewidomych xD jestem prawie pewny że niewidomi nie oglądają transmisji na twitchu. Ciekawe kiedy zmienia nazwę serwisu na taką która nie obraża ludzi którzy mają drgawki XD
Dobry komentarz pod tweetem: zbanujmy słowo 'czytac' bo obraża dyslektykow
#usa #twitch #bekazdebili
Pobierz v.....i - Twitch.tv zmienił nazwę tagu "blind playthrough" na "first playthrough" dla...
źródło: comment_1607245532f6ofxypubGlC4imadAw4xA.jpg
  • 31
@vvertoi: Z doświadczenia wiem, że próby przekonania takich ludzi, że nie słowa są złe tylko kontekst, są skazane na porażkę. Pamiętam jak próbowałem przekonać kogoś w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°), że nazwa ciasta "murzynek" nie ma nic wspólnego z rasizmem. Jeszcze zrozumiałbym gdyby "murzynkiem" nazywano zakalec, czy przypalone ciasto. Ale to przecież nazwa pysznego czekoladowego #!$%@?.
Ale nie, "hurr durr, a po co w ogóle używać
@vvertoi: Nie, to jest dokładnie to samo. Odrobiny empatii #!$%@?. Czy w jakikolwiek sposób Cię upadla to, że jakieś tam wielkie korpo, najpewniej dostało jakieś sygnały, że niewidomi czują się pokrzywdzeni (za mówienie o ślepych to sam dostałem zjeby już 10 lat temu!) i postanowili wyjść im naprzeciw malutką pierdółką?

Bo wychodzenie przeciw temu jest dokładnie tym samym, co robi wujek Staszek, mówiąc, że się ludziom w dupach przewraca i nie
@vvertoi:

Śmianie się z depresji albo jak napisałeś negowanie jej istnienia, a użycie słowa 'blind' jako neutralny tag to zupełnie inna sytuacja.


Masz moje słowo, że dokładnie to samo powiem Ci wujek Staszek jak powiesz mu, że depresja to choroba taka jak inne. Użyje nawet tych samych słów "TO ZUPEŁNIE INNA SYTUACJA".
@vvertoi: No to w czym problem? Twitch najpewniej dostał sygnały, że kogoś to uraża. Jeśli jacyś niewidomi są urażeni, to nie widzę powodu, dlaczego na własnej platformie mieliby tego nie zmieniać, kiedy to absolutnie nikogo nic nie kosztuje. Na tym właśnie polega empatia.

Ja już 10 lat temu się przekonałem, że słowo "ślepy" jest obraźliwe.
@vvertoi: Może kiedyś zostanie wycofane, kto wie? Świat się zmienia. Ja zwracam uwagę tylko na jedno: nie wykazując samemu empatii wobec innych grup, legitymizujesz wujka Staszka i jego pieprzenie o depresji, bo robisz dokładnie to samo co on. Pomyśl nad tym, bo to naprawdę nie są różne sytuacje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zepelin9: może masz trochę racji ale wciąż uważam że wina nie leży po stronie twitcha (w tym przypadku) bo słowo nie zostało użyte w obraźliwym kontekście, moim zdaniem niektórzy ludzie powinni nabrać trochę dystansu do świata. Mam swoje dolegliwości i nie przeszkadza mi używanie słów które je określają
@vvertoi: Słuchaj, nie oszukujmy się, ale tam też często przesadzają, a skrajne odłamy lewicy w USA robią odjazdy, przy których Razem to partia prawicowa.

Raczej starałem się spojrzeć na Twój komentarz jako po prostu powtórzenie słów wujka Staszka bez chwili zastanowienia nad tym, co może czuć druga strona. Jeśli nie zaczniemy przynajmniej próbować wykazywać empatii, to w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. Bo takie podejście to jest właśnie takie olewanie