Wpis z mikrobloga

Wrzucam moje jedyne zdjęcie jakie mi pozostało po szóstej już wycieczce na kilka miesięcy do Holandii, gdzie tym razem nauczyłem się trochę Niderlandzkiego i chciałbym się podzielić moimi ulubionymi słowami, a poniżej dorzucę też kilka podstawowych, ważnych dla mnie zwrotów.
Także robię #pokazmorde, bo nie robiłem jeszcze, a siedzę od ponad 10 lat na wypoku

G się czyta jako takie gardłowe hy, podwójne e, czyli ee to ej ij to już #!$%@? wie każdy mi tlumaczył inaczej start:

Lekker! - smaczne
KANKERLEKKER- rakowo smaczne, wybitny smakołyk, popularne wśród młodzieży i ludzi ulicy
Kanker- rak, można tworzyć z nim wyrazy podnosząc moc danego wyrazu, np Kankercorona- cholerna korona, kankerduur- niezwykle drogo
Tifus-uzywamy jak słowa kanker
DEZE dingen - TE rzeczy, dinksy, pinkle
Maar daar naar - Ale do tego

Co? Ja? Gdzie. Nie nie nie. Idę tam. Czego chcesz. Bo co. Ile? Za drogo.

Wat? IK? Waar. Nee nee nee. Ik ga daar naar toe. Wat wil je. Of wat. Hoeveel? Te duur.

Poczekaj trochę. Śpiesz się powoli. Tańcz głupia. Chodź ze mną.
Wejdziesz na herbatę?

#jezykiobce #holandia #utinonabuti
Zielony44 - Wrzucam moje jedyne zdjęcie jakie mi pozostało po szóstej już wycieczce n...

źródło: comment_1607172823WqxnZ7looyVS8k3ETruXBp.jpg

Pobierz
  • 8
@Zielony44: W związku z twoim #pokazmorde mam pytanie. Co sądzisz o tym, że na portalach takich jak mistrzowie.org zwykle zamazują twarz, gdy wykorzystują czyjeś #pokazmorde. Na przykład tutaj.
https://mistrzowie.org/708452
Ja uważam, że to zupełnie niepotrzebne. Nie chciałbym, by ktoś moją twarz zamazał. A ty? Przecież #pokazmorde na wykopie to publiczne zdjęcie i dlatego ktoś, kto wrzuca zdjęcie na wykop, powinien się liczyć z tym, że będzie wykorzystywane. Zgadzasz się z