Wpis z mikrobloga

#brother #drukarka #tusz #zamienniki #dcp510w #123drukuj
Mam drukarkę brother dcp510w, powoli kończą mi się tusze (wydajność 2,5 ryzy, drukowane było trochę grafik, nawet zdjęć na zwykłym papierze żeby zakryć ścianę).
Ktoś ma drukarki z tej serii (tusze #btd60bk #bt5000c #bt5000y #bt5000m)? Co myślicie ogółem o zamiennikach, rozwalą drukarkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak z jakością względem oryginalnych? Które zamienniki są najlepsze?
Opłaca się, czy spadek wydajności względem oryginału jest zbyt duży?
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Olsea: Do Brothera zawsze waliłem zamienniki dopóki laska mi jej nie wyłączyła z prądu jak wyjechałem na miesiąc delegacji, bo "jej burczała w nocy" (°° i przez to zaschła.

Teraz bym inwestował w tani laser, a kolor od czasu do czasu albo w Rossmanie albo jakimś punkcie ksero i wyjdzie pewnie taniej.
@Tytanowy_Lucjan: weźmy pod uwagę że w punkcie ksero u mnie kartka kolorowa kosztuje złotówkę. Za druk. Jednej strony...
zdecydowanie bardziej opłaca mi się wydrukować w domu, a zdjęcia głównie drukuje raz na tydzień żeby mi nic nie zaschło.
Jak oceniasz jakość druku przy zamiennikach?
@Tytanowy_Lucjan: mi fotki na zwykłym wychodzą co prawda też tak sobie, ale zauważyłam że jak drukuje z nowego telefonu to wychodzą naprawdę piękne zdjęcia. Plus trzeba ustawić fotografia, najwyższa rozdzielczość. I nawet na 80 do ksero wychodzi całkiem całkiem plakat.
Można powiesić na ścianie. Mogę nawet pokazać jak wygląda druk. Z oddali bardzo dobrze wygląda. A z bliska i tak nie zamierzam oglądać, a raz na tydzień trzeba coś druknąć przecież.
@drtusz: ogółem znajome chcą mi prezent kupić, więc se zrobię drukowanie, mam 150 do dyspo więc sprawdzam czy wyjdzie taniej u ciebie niż kupić na.miejscu