Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: Czy polecisz laptopa do pracy. A dokładniej chodzi o cad-a i matlaba. Maks kwota to 10000 z systemem i office, rozmiar max15,6. Jak udało by się niżej to te było by fajnie. Zależy mi też na wykonaniu laptopa aby nie był za bardzo plastikowy obecnie mam serie latitude i jestem zadowolony.
ak udało by się niżej to te było by fajnie.


@d4ny: Jeżeli chciałbyś taniej to pewnie poważnie rozważyłbym Legiona 7, najtaniej był za 5700 zł: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l7-16-r7-16gb-512ssd-3060-w10.bhtml
https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l7-16-r7-16gb-512ssd-3060-w10.bhtml
linki wyżej do obserwowania, regularnie je przeceniają, wykonanie ujdzie, niezła matryca, chłodzenie z komorą parową

Jeżeli byś chciał zostać przy marce della to metalowy xps 15 9510, 9710(17-stka, ale bardzo małe ramki) czy precision przekroczą budżet. Procesory 11800H czy 11900H są trochę szybsze w
@d4ny: Z biznesowych serii i stacji roboczych mieszczących się w budżecie(oczywiście w zależności od konfiguracji) jeżeli preferujesz jednak by iść w tą stronę są metalowe: HP ZBook Power G8 i Zbook Studio G8, teoretycznie powinny się pojawić w Polsce we wrześniu, zobaczymy jak będzie to w rzeczywistości.
@Pustulka: dzień dobry Pan Pustulka, szukam dla dziewczyny lapka 14' głównie do przeglądania neta, yt, fb, korzystania z office'a, pdf. Z racji tego zależy mi (a raczej jej) na tym, żeby była to konstrukcja bezawaryjna (albo bezproblemowy serwis, jeśli takie firmy jeszcze istnieją), w miarę możliwości cicha, nie przegrzewająca się, z możliwie dobrą matrycą i windowsem. Czy coś takiego w cenie do 3k da się znaleźć albo na coś warto polować?
@vooyt:

Z racji tego zależy mi (a raczej jej) na tym, żeby była to konstrukcja bezawaryjna (albo bezproblemowy serwis, jeśli takie firmy jeszcze istnieją)


Cóż nie sądzę by Pana partnerka była zainteresowana zakupem używanego HP Elitebooka 845 G7 w okolicy tej ceny, gdyż przeważnie kobiety brzydzą się używkami. Owy elitebook ma niezły serwis, trwałą konstrukcję i na bazie raportów z korporacji raczej niską awaryjność.

Natomiast jeżeli chodzi o metalowy laptop z
@Pustulka: czołem, bardzo proszę o podpowiedź w kwestii zakupu lapka do pracy zdalnej (+ podłączony monitor FHD). Praca biurowo-techniczna, takie quasi-IT, dużo researchu i pisania, meetingi itp., ale też trochę kodzenia na studiach. Nie mam wymagań odnośnie wagi itp., wygląd mógłby być miłym dodatkiem :P Fajnie by było gdyby miał kilka portów USB (mikrofon, opcjonalnie klawiatura)
Co do budżetu - myślałam o 3000 przy używkach (o ile w ogóle warto jakieś
@asdfedd: Jak wygląd i rozmiar to wszystko jedno to Legion 5 ze 165Hz będzie najwydajniejszą konstrukcją. Jest coś takiego jak Asus G14 GA401QM i w konfiguracjach ze słabszą kartą bywał chyba w Euro poniżej 5k,1.6kg i łatwiej go nosić, ale obecnie widzę, że tam gdzie były najniższe ceny tj. euro/oleole wyprzedany, jest też ładniejszy i metalowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak nie ma kamery.

Kwestia na dobrą
@Pustulka:
Kupiłem ostatecznie Legiona 7 z RTX3080 i póki co jestem zadowolony :)

Potrzebuje jeszcze kupić laptopa 15,6" z Windowsem w przedziale 2000-2600 zł.
Zastosowanie głównie do nauki + gierki w stylu Sims4, Minecraft itp.
Masz jakieś ciekawe propozycje?