Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: Cześć! Staje przed wymianą w końcu mojego wysłużonego Della Inspiron 7720 na coś nowszego.
Celuję dalej w 17". Czy w polecanym przez Ciebie powyżej Legionie z Xkom za 4099 te chłodzenie rzeczywiście jest takie efektywne jak się chwalą? Mój Dell radzi sobie tragicznie, mimo comiesięcznego otwierania bebechów, dmuchania i zmieniania pasty raz na jakiś czas, no ale to już stary 8-letni dziadek.

Szukam czegoś mocniejszego, niekoniecznie "gejmingowego", bo z gier
@wesoly_kostek: Szukasz Legiona 5 ze 144Hz matrycą i ryzenem 4800H i 1660 ti, którego obecnie w Polsce nie ma, cóż na chwilę obecną mógłbyś zejść cal w dół i polować na konfigurację jak wyżej tyle, ze w 15 calch, z 6 razy już był za 4500-4600 zł, może po nowym roku znowu się trafi za tyle:
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-1660ti-no-os.bhtml
https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-1660ti-no-os.bhtml

Jak wygląda kwestia wykonania? Mój Dell plastikowy, po 8 latach jest cały popękany
@Pustulka: Dzięki. Trochę sobie o tym myślałem. Zagadałem teraz, bo możliwe że od przyszłego roku nie będę sobie mógł wrzucić w koszty sprzętów (a jedynie odliczyć VAT) więc teraz coś na szybko szukam mimo, że tak do końca to nie potrzebuję.

Myślisz, że w ciągu kilku miesięcy ceny mogą spaść np o 10-15%?

A z xps masz jakieś doświadczenia? Polecasz je? Bo jednak cena jest sporo wyższa niż np w tym
Myślisz, że w ciągu kilku miesięcy ceny mogą spaść np o 10-15%?


@TheAdas: Kto wie.

A z xps masz jakieś doświadczenia? Polecasz je? Bo jednak cena jest sporo wyższa niż np w tym omenie i do tego niższa wydajności, ale jednak taki omen czy lenovo to tuczne świnie w porównaniu z xpsami.


@TheAdas: Za XPSa trochę zapłacisz, a to jest taka lepszy laptop multimedialny, daleki od ideału i ceny jaką
@Pustulka: siema, kupiłem już z Twojego polecenia dwa laptopy, zawsze korzystałem z Twojego bloga <3 Ale biorąc pod uwagę obecną posuchę, muszę zapytać osobiście - mój ojciec chce nowego (bo na fakture) laptopa do 2500 zł. Może być ciut więcej, ale na 3000 zł się już skrzywi. Zasadniczo to nie korzysta on z niczego poza przeglądarką, ale żeby kupić mu chromebooka albo surface trochę brakuje mi jaj. Z dysku nie ma
@ehhhh: Trudno wyrokować czy się coś pojawi czy nie, tj. jakie wyprzedaże i czyszczenie magazynów zrobią w związku z pandemią. Powinieneś szukać kombinacji 4 rdzenie, 8GB ram i raczej 512GB SSD. Dłużej mogą wytrzymać te trochę lepiej wykonane, ale jak sam wspominałeś na 3000 zł już się ojciec krzywi.
@Pustulka: a ten lenovo z i3 dwurdzeniowym co dałem? Wydaje mi się, że 8gb ramu jest bardziej potrzebne niż 4 rdzenie (jeśli trzeba już wybierać), bo w odwrotnej konfiguracji (mniej ramu, lepszy procek) i tak chrome będzie mulił. No i ten lenovo aluminiowy, zawsze to plus jakiś chyba.
@ehhhh: On ma tylko metalową klapę, biorąc pod uwagę, że ojciec jednak weźmie ten laptop na dłużej to jednak lepiej wziąć coś z 4 rdzeniowym procesorem.
@macqooo: Ten link: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/msi-laptop-p14evo-i7-16gb-512ssd-w10.bhtml ?

Ogólnie chciałeś zapytać na temat moich przemyśleń? Ogólnie ujdzie, matryca ok, szybkie 4 rdzenie, ale to dalej 4 rdzenie, czas pracy na baterii koło 7 godzin z tym, że rywale jednak wytrzymują dłużej, thunderbolt, pcie 4.0 na dyski, matryca
@Pustulka dziękuję, tak chodziło mi o tego z linku. Szukam ultrabooka lub czegoś podobnego np G14 do biurowki, obróbki zdjęć i filmów, najlepiej mobilnego, nie wyglądające na gamingowy szajs. Myślę o Zenbook na AMD lub ewentualnie HP Envy. Może dasz radę wskazać coś sensownego
@Pustulka: Poszukuję laptopa dla rodziców. Przeglądanie internetu, pisanie dokumentów.
14'-15', będzie często przenoszony więc fajnie jak będzie zgrabny. Chciałbym się zmieścić w okolicach 3000zł.

Polować na M433IA z 16GB ram czy coś innego lepiej się sprawdzi? :)
@Pustulka: Jest w ogóle szansa na jakiś tani sprzęt na podzespołach dobrej jakości (co nie znaczy że wydajnych) z windowsem? Zależy mi na nówce sztuce ze sklepu z gwarancją.
Tanio to 1500 ;-)