Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Meneloo: jak potrzebny ci laptop dopiero od października to może będzie więcej komputerow z ryzenami 5800H i 11gen Intela oraz 3050 ti czy 3060, ale trudno przewidzieć ceny, bo twórcy półprzewodników i ogólnie układów scalonych podnieśli ceny o 20% i to musi prędzej czy później się przełożyć na ceny.

Jeżeli się pytasz co ludzie ogólnie biorą to polują na Lenovo Legiona 5 z ryzenem 4800H, RTX 2060 i 144Hz matrycą, ale o to teraz trudniej, ewentualnie tym co nie przeszkadza matryca to wersje ze 120Hz matrycą.

Możesz też zainteresować się słabszą konfiguracją z 1660 Ti, plusem RTXa 2060 dla którego go część kupuje to posiadanie
  • Odpowiedz
@Pustulka:
Hej, co najlepiej teraz wypada wziąć tak do 3500zł ? Zastosowanie to głównie internetowe sprawy, mniej wymagające gierki, FL Studio i obróbka zdjęć w PS + Lightroom więc przydałaby się też dobra matryca. Zależałoby mi też, żeby był w miarę kompaktowy i lekki a nie wiem czy jest to regułą w powtarzających się wyżej gamingowych Legionach i HPkach.

Dzięki (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dzięki za rady, niestety trochę mi się spieszy i muszę coś zakupić różowej w najbliższym czasie.
Budżet nie jest nasz, więc nie musi być idealne rozwiązanie ;)

co powiesz np. na któryś z tych czterech modeli:

HP ProBook
  • Odpowiedz
@Bonzo: HP Elitebook 845 G7 i 845 G8(nowszy, preferowany) jest lepiej wykonany, ma więcej wątków i 2 normalne slot na ram

Witam, czy warto brać tego laptopa za tyle? Jeżeli tak to do ilu rozszerzyć ram?


@dawid-wolski: Pewnie do 64GB jak znajdziesz kości, wiem, że 2x16GB działa. On był za 3800 nie? Sporo tutaj zależało czy ci odpowiadała matryca, wersja ze 120Hz jest kiepska i większość wybiera Legiona
  • Odpowiedz
@Pustulka: Podpowiedz proszę, co mogę znależć do 2500-2700 zł - głównie to internet, office, wymagania to klawiatura numeryczna, matowa matryca, która będzie miała te 250 nitów, no i fajnie jakby był system. Czy coś znajdę w tej cenie z nowych czy szukać używki?
  • Odpowiedz
@brevokz01: Hmm, koło 3k ze niezłą matrycą bywa 16 calowy pavilion. Jak coś gorszego to są multimedialne paviliony i ideapady z blokiem numerycznym, ale raczej ta 16-stka lub thinkbook.

Z takich pseudobiznesówek w x-komie czasami przeceniają Thinbooka G2 z ryzenem 4500U na 2800 zł, wersja z 4 rdzeniowym Intelem raz w eurortvagd była za 2500 zł.
  • Odpowiedz
@Pustulka: poszukuję kolejnego laptopa
do ~5k
Ultrabook
Do excela, wiele kart w przeglądarce
dobra bateria, lekki (preferowany np. 14 cali)
Ważne: dobre odwzorowanie kolorów w celu przeglądania zdjęć/grafiki (na tym laptopie nie będzie
  • Odpowiedz
@Bonzo: Ogólnie to musisz wiedzieć, że rj45 obecnie tylko przez przejściówkę, a czasami i potrzebna jest ci do tego zewnętrzna karta lan na usb. Było coś takiego Asus G14, ale nie wiem czy go w najbliższym czasie przecenią ponownie na 4999 zł: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-ga401-r9-16gb-512ssd-1660ti-w10.bhtml

Z takich typowo lekkich i małych szukasz czegoś z ryzenem 5800U czy 5850U tylko, że jeszcze niezbyt dostępne, nawet w Niemczech, tam mają tylko z tych z
  • Odpowiedz
@Pustulka: Pomusz ()
Szukam laptopa pod montaż filmów oraz prowadzenie transmisji online.
Budżet 4-6k
Parametry - dobry procek, pamięci 64GB (lub 32), SSD i dobra matryca
Nie wiem która karta graficzna będzie dobra, Adobe Premiere Pro jest wybredne i woli gnębić procka >.> Tutaj zalecane parametry (4 GB of GPU VRAM)
Inni co używają Adobe to polecają Lenovo Legion, tylko który teraz warto wybrać
  • Odpowiedz