Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka:

Płyty wyposażone w chipsety A320, B350M B350 i X370 nie otrzymają oficjalnego wsparcia dla Zen 2, może kiedyś chińscy czy rosyjscy moderzy wypuszczą takie modyfikowane biosy do popularnych płyt i modeli od Asrocka, gdzie chyba jest najmniej zmian.


Niektóre B350 i X370 dostały aktualizacje wspierające Zen 2, może chodziło w tym fragmencie o Zen 3?

- RTX 3060 Ti - soon, ale boję się wyceny polskich sklepów, przypomnę, że wersja
Niektóre B350 i X370 dostały aktualizacje wspierające Zen 2, może chodziło w tym fragmencie o Zen 3?


@acetone: Chodziło mi o Zen 3, już poprawiam.

Najtańszą widziałem po 2100 chyba, za 2300 były już te lepsze modele.


@acetone: Na stroni nvidii była wirtualna karta za 1899 zł, a referent 3070 za 2359 zł, ktoś z PCLaba nawet ją za tyle tam wyrwał.
@jotefero: teraz to z używkami i tańszymi laptopami jest cyrk, stare thinkpady za 150 są teraz po 500. W każdym razie wejdź:
https://polecanelaptopy.blogspot.com/2020/08/jaki-laptop-do-500-zl-sierpien-2020.html
https://polecanelaptopy.blogspot.com/2020/08/jaki-laptop-do-1000-zl-sierpien-2020.html
I patrz co z tego i za ile jest dostępne.
@MercedesBenizPolska: O dziwo m1 się znajdzie: brak wentylatora, długie czas pracy na baterii, wystarczająca wydajność do pracy z przeglądarką, oglądania filmów, a office'a chyba też już przeportowali na arm, tylko szkoda, że nie w tej cenie:
@Pustulka: Mi anulowali zamówienie z Ole xD

Dziwi mnie jednak ze piszesz „wystarczająca wydajność do pracy z przeglądarka, oglądanie filmów”

Przecież po recenzjach i benchmarkach to mega wydajny procek który radzi sobie nawet z edycja filmów i jest wydajniejszy niż jego poprzednicy z MacBooków za 3 razy większa cena
Przecież po recenzjach i benchmarkach to mega wydajny procek który radzi sobie nawet z edycja filmów i jest wydajniejszy niż jego poprzednicy z MacBooków za 3 razy większa cena


@MercedesBenizPolska: Problem jest z samym oprogramowaniem, nie mówię, że jest źle i się kompletnie nie nada po prostu wymaga to dopracowania i natywnych aplikacji niekorzystających z interpretera.
Pustulka - > Przecież po recenzjach i benchmarkach to mega wydajny procek który radzi...
@Pustulka: Co sądzisz o ryzen 4700U i 16GB ram w lenovo 15ARE05 za 3800zł? Ostatnio udało mi się takiego nabyć, ale zastanawiam się czy się nie dało wyciągnąć czegoś lepszego w tej cenie (nie zależało mi na jakości wykonania lapka, bo leży podłączony do klawiatury, myszy i monitora)