Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
polecisz coś do 2500? 15,6”


@KowbojPlay: A do czego ci ten laptop potrzebny?

Ode mnie standardowe pytanie o jakiegoś lapka z dobrym procesorem


@TheAdas: 5800H>=11800H>5900HS>5800HS>5800U/5850U

32 delmy


Miałeś na myśli 32GB ram?

fajnie jakby był lżejszy niż cięższy


Ile cali 14", 15.6", 16"?

Coś się pojawiło, albo co byłoby najkorzystniejsze? Budżet elastyczny.


Ale mimo wszystko każdy budżet ma jakieś limity, więc do ilu max?

Btw, prowadzisz jakiś patronite albo buymeacoffe?
i co opłaca się ten 5 pro czy poczekać na dostawę siódemki?


@rogalik33: Lenovo Legion 7 > 5 pro > 5. siódemka jest najlepiej wykonana i ma komorę parową, która lepiej odprowadza ciepło i jest odrobinę ciszej oraz chłodniej. Kiedy to się pojawi nie wiem, bo zaczyna się rok szkolny to też trochę będzie ciężej o laptopy. Największe przeceny są generalnie w lecie lipiec-sierpień.Legion 7 za 5700-5800 zł pewnie szybko znowu
Gdybyś miał wolną chwilę, powiesz mi proszę, czy to dobry wybór:


@Witeeek: Niezbyt, ludzie raczej unikają 120Hz matrycy i konfiguracji modyfikowanych przez x-kom jak tutaj wymieniony został ram z 2x8GB na 2x16GB, więc gwarancja tylko przez sklep. Legiony ludzie biorą z ryzenem 5800H i 165Hz matrycą, wybierają te lenova też ze względu na wysokie tdp kart, pełny mux i niezłe chłodzenie. Na minus lenovo upycha tam wolne pamięci i w niektórych
@Pustulka: 15.6'
Myślałem o czymś za 5-6, ale jeśli np coś dużo lepszego/cichszego można mieć za 8k to też to mogę rozważyć. Mac z M1 odpada, bo robie na linuxie i chyba (?) nie opłacałoby sie kombinować z instalacją i kompatybilnością. Głównie do roboty, programowanie, dobry procek, dużo ramu, karta to już bardziej do gierek okazyjnych, ale to nie jest must have. Hmmmm, a może konfigurajca bez karty graficznej? Bo desktop
Mac z M1 odpada, bo robie na linuxie i chyba (?) nie opłacałoby sie kombinować z instalacją i kompatybilnością

Linux na M1 działa, ale schody się zaczynają się tak jak na macOS z oprogramowaniem x86, upłynie jeszcze trochę czasu nim wszystko zostanie przeportowane na armki.

Myślałem o czymś za 5-6, ale jeśli np coś dużo lepszego/cichszego można mieć za 8k to też to mogę rozważyć.


@TheAdas:

Głównie do roboty, programowanie, dobry
@Pustulka: Podepnę się, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę. A szukam czegoś w okolicach 3000zł do Adobe Premiere i do streamingu online (OBS/vMix + dwa grabery podpięte z dwoma kamerami). Głównie ciągła praca w terenie. Te urządzenia wytrzymają? https://www.x-kom.pl/p/632178-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-3-15-ryzen-7-20gb-512-win10.html lub https://www.x-kom.pl/p/661535-notebook-laptop-133-huawei-matebook-13-r7-3700u-16gb-512-win10.html
@Pustulka: Dzięki,

W sumie ten hp envy co wysłałeś jako biedniejsza opcja wygląda spoko.

A będzie coś takiego?:
- w cenie tak 3-4k (a jesli to za mało to ile miałoby być, żeby uzbierać na takie wymagania)
- >24ramu,
- bez windowsa,
- nie dotykowy
- możliwość 2 monitorków
- w miare ok bateria i kultura pracy
- moze byc 13', moze byc 15', w sumie nawet mniejszy to lepszy

Taki
@Pustulka: Takie bardziej ogólne pytanie - czy aktualnie takie Thinkpady E15 to jest jakaś przepaść jeśli chodzi o solidność wykonania/niezniszczalność do "zwykłych" lapów, czy teraz to już laptopy jak wszystkie inne?

Pytam, bo w tej samej cenie można dostać np. VivoBooka S15 z Ryzenem 7 5700U / 16GB / 960GB jak i Thinkpada E15 Ryzen 5 4500U / 8GB / 480GB (~3500zł).

Aktualnie katuję 10 letniego Della Vostro który jest nie