Wpis z mikrobloga

Co z polskiej fantastyki polecacie?
Mało naszej rodzimej fantastyki czytałem, praktycznie przez całe życie to tylko Wiedźmina, dopiero niedawno nadrobiłem resztę dzieł Sapka i przeczytałem Meekhan Wegnera(zdecydowanie po przeczytaniu ustawiłem te książki na mojej półce z ulubionymi) i tak się zastanawiam co następnego przeczytać bo spodobała mi się ta polska fantastyka.
Wiem że na temat polskiej fantastyki są różne zdania no ale w końcu trzeba ją przerobić.
#ksiazki
  • 17
@warcislaw-krzak: Oprócz Sapkowskiego i Wagnera wszystko inne budzi mieszane emocje, znaczy że niektórym się podobają, a innym nie więc musisz szukać wedle swojego gustu, może ci coś podpasuje. Może podam przykłady tych bardziej znanych:
-Elżbieta Cherezińska- Bardziej historyczne z elementami fantasy, według mnie spoko ale pełnoprawne fantasy to nie jest.
-Andrzej Pilipiuk- Jego styl pisania może się podobać albo nie, dla mnie to średniak i to z niższej półki.
-Jacek Dukaj-
A i Grzędowicz, jest mocno chwalony, ale mnie nie kupił, 1 tom lodowego ogrodu super, ale dalej to słabo, to jednak moja opinia, większość chyba jej nie podziela.


@Abaddon_Profanator: Chwalony coraz rzadziej, ludzie zauważają, że to dno, muł i kamieni kupa
@r__k: "Hardą hordę" mam na półce. Jak to zbiór - są opowiadania są na różnym poziomie od bardzo dobrych po średnie. Mi najbardziej przypadły do gustu te Agnieszki Hałas, Anny Kańtoch i Aleksandry Zielińskiej.

A od siebie dorzucam jeszcze "Sagę o zbóju Twardokęsku" Anny Brzezińskiej.
@warcislaw-krzak jeżeli Wiedźmin spoko, to może "Kłamca" Jakuba Ćwieka, "Siewca Wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej? Jeżeli się wciągniesz, są kontynuacje, jeżeli nie to nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Polecany wcześniej cykl o Inkwizytorze Jacka Piekary (tom pierwszy to "Sługa Boży").
Nieco inaczej pisze Jacek Dukaj (polecam "Inne Pieśni" i "Perfekcyjną Niedoskonałość") - powiedziałbym, że czyta się trudno, ale kreowane światy są doprawdy niezwykłe.
Może jeszcze "Zapach Szkła" Andrzeja Ziemiańskiego.