Wpis z mikrobloga

Czy moglibyście całkowitemu laikowi (czyli mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) podpowiedzieć jakieś materiały, np. filmy na youtubie, książki, strony internetowe czy cokolwiek takiego, co wyjaśniałoby to, w jaki sposób tworzy się gry komputerowe? Tak całkowicie od podstaw. Myślę nad stworzeniem, tak dla własnej satysfakcji (to mój cel na następny rok, żeby się sprawdzić), małej gierki w typie platformówki 2D (a może udałoby się nawet zrobić 3D), gdzie będzie się sterowało statkiem kosmicznym i strzelało do wrogów, omijało przeszkody itd. Coś w typie gierek na dawne konsole. Chciałabym wszystko zrobić sama - od grafiki, po muzykę, mechaniki itd. Coś tam ogarniam z c++, jeśli to istotne. Z góry dziękuję za podpowiedzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gamedev #gry #grypc
  • 49
@dogfart: oglądam te filmiki, ale nie wiem, może wymyślam, ale czegoś mi brakuje. Żeby użyć porównania: masz kawałek niezagruntowanego płótna i chcesz na nim namalować pejzaż. No więc chciałabym znaleźć takie materiały, które by mi powiedziały: jak i czym zagruntować to płótno, jakich użyć farb, jak się ich używa, jakie dobrać pędzle, jak łączyć barwy na płótnie, jak stosować perspektywę itd. Nie koniecznie zaś - jak przyłożyć do płótna szablon drzewa
@KatpissNeverclean: ten jest akurat 2d, ale potem ci sami goscie zrobili 3d który tez polecam. Ale uwierz mi po tym kursie mozna klepac samemu gry bo wszystko jest jasne. A jak coś trzeba to juz uzupełnia się na bieżąco pojedynczymi filmikami z yt. Dzieki temu kursowni mozna od poczatku do konca skleic fajne gierki 2d
@danter: jak robić muzykę na szczęście wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę gorzej z grafiką, bo nie mam jakichś szczególnych zdolności plastycznych. Ale chciałabym zrobić coś, co będzie tylko moje. I dlatego też na zrobienie tej, w zasadzie prostej jak konstrukcja cepa, gry daję sobie rok.