Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonima bo nie mam tutaj konta
Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Opinie ekspertów wśród znajomych są podzielone. Jeśli ktoś może wytłumaczyć kto i dlaczego i jak to działa w rzeczywistości

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc662a41831d2000bfc14c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Z anonima bo nie mam tutaj konta
K...

źródło: comment_1606851685nnGBEnt25dp15ndyzhef2G.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@Agemaker: edit sie nie dało już: dobra w sumie zerknąłem jeszcze raz, linie są tak narysowane że w momencie kolizji owszem czerwony jest już na rondzie więc byłaby raczej wina żółtego. natomiast jeśli sygnalizacja manewru zmiany pasa byłaby ciut wcześniej to czerwony łami znak ustąp.
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski ale tutaj manewr wjazdu na skrzyżowanie odbywa się znacznie wcześniej niż następuje kolizja.

@push3k-pro oczywiście, że jest to dozwolone o ile organizacja ruchu nie przewiduje inaczej. Co do drugiej części jak wyżej. Kolizja nie następuje w momencie wjazdu na skrzyżowanie tylko w sytuacji gdy oba pojazdy sa w ruchu na równorzędnych pasach i jeden z nich wykonuje manewr zmiany pasa i skrętu jednocześnie.
  • Odpowiedz
@Agemaker:

oczywiście, że jest to dozwolone o ile organizacja ruchu nie przewiduje inaczej.

Odwrotnie - nie jest dozwolone przy standardowej organizacji ruchu na rondzie.

Co do drugiej części jak wyżej. Kolizja nie następuje w momencie wjazdu na skrzyżowanie tylko w sytuacji gdy oba pojazdy sa w ruchu na równorzędnych pasach i jeden z nich wykonuje manewr zmiany pasa i skrętu jednocześnie.

Ja wrócę do sytuacji, o którą sam pytałem:
https://www.wykop.pl/wpis/52375103/
To
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w świecie z normalnymi ludźmi to powinno wyglądać tak:
1) baran w czerwonym nie jeździ po zewnętrznej wokół ronda
2) baran w czerwonym jadąc po zewnętrznej zjeżdża w najbliższy zjazd i nie jest już baranem. Ty zjeżdżasz za nim
3) jak baran w czerwonym chce jechać prosto lub w lewo to zajmuje wewnętrzny pas i już nie jest baranem a ty zjeżdżasz bezkolizyjnie bo żaden baran nie jeździ w kółko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jako kierowca żółtego zmieniam pas na zewnętrzny w taki sposób, aby czerwony nie mógł wjechać (czyli na wysokości jego wlotu na rondo lub wcześniej) dzięki czemu nie będzie możliwości kolizji na rondzie i oceniania przez policję czy ja byłem na rondzie a on wjeżdżał czy może on już wjechał i jechał pasem a ja zmieniałem pas.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czerwony ma znak ustąpienia ale nikt nie jedzie zewnętrznym pasem więc ma prawo wjechać, żółty jedzie wewnętrznym i chcąc zjechać musi z tego typu ronda zmienić pas co równa się ustąpieniu pierwszeństwu pojazdom jadącym zewnętrznym pasem ruchu. Rondo można wyprosotować jak zwykłe skrzyżowanie i obowiązują te same zasady a kto nie czai to niech odda prawo jazdy czy tam kartę rowerom bo co innego mogą mieć wykopki.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czerwony wjeżdżając na rondo musi bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa wszystkim na rondzie. Nawet jeśli w trakcie wjazdu na rondo , żółty sobie zjedzie na prawy pas na wysokości u czerwonego i dojdzie do kolizji to czerwony jest winny.
W przypadku, gdy żółty chce zjechać na pas prawy celem zjazdu z ronda, a czerwony jest już na prawym pasie NA RONDZIE to żółty ma obowiązek go przepuścić , ponieważ zmienia pas ruchu.
  • Odpowiedz
  • 2
@deeptrue takie ronda to nie problem o ile są odpowiednio duże, bo na małych rondach gdzie jest zjazd koło zjazdu i tłok to nie ma jak się przebijać na inne pasy bez zakorkowania ronda, a wtedy się zaczyna festiwal trąbienia, ludzie się stresują, panikują i z tego są kolizje
  • Odpowiedz