Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonima bo nie mam tutaj konta
Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? Opinie ekspertów wśród znajomych są podzielone. Jeśli ktoś może wytłumaczyć kto i dlaczego i jak to działa w rzeczywistości

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc662a41831d2000bfc14c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Z anonima bo nie mam tutaj konta
K...

źródło: comment_1606851685nnGBEnt25dp15ndyzhef2G.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Daj proszę zdjęcie konkretnego ronda, o które chodzi, a najlepiej nagranie konkretnej sytuacji, bo to zależy od czasu kiedy co się dzieje. Tutaj wchodzą w grę dwie kolidujące okoliczności.

Tak na moją logikę tak to wygląda:

Jeśli czerwony wjeżdża na rondo, kiedy żółty już sygnalizuje zmianę pasa, albo zaczął zmieniać pas, to wymusza czerwony.

Jeśli czerwony jedzie prawym pasem już chwilę równo z żółtym, a żółty mu zjeżdża na pas
  • Odpowiedz
@qweasdzxcasdqwe: Sytuacja jest prosta, jeśli czerwony pojazd już wjechał na rondo to od tego momentu ma pierwszeństwo. Jeśli dopiero wjeżdża na rondo to pierwszeństwo na rondzie ma żółty.
Tips & tricks:
Na takim rondzie jak w pytaniu są dwie możliwości poprawnego zjazdu. Albo zając zewnętrzny pas wcześniej i wtedy nie przecinamy żadnego pasa przy zjeździe, albo przy próbie zjazdu z ronda bezpośrednio z wewnętrznego na wylot w razie konieczności zatrzymać pojazd,
  • Odpowiedz
@Apustaja: Przed rondem masz znak ustąp pierwszeństwa, jeśli żółty byłby na zewnętrznym pasie to czerwony musi mu ustąpić... Widziałeś kiedykolwiek, żeby ktoś się zatrzymywał na rondzie, żeby kogoś wpuścić :D:D:D:D?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: w chwili kiedy żółty zmieniałby pas czerwony jest na rodzie czyli żółty musi ustąpić pierwszeństwo, ale też żółty nie powinien wykonywać tego manewru z lewego pasa pezposrednio w drogę tylko powinien już być na prawym
  • Odpowiedz