Wpis z mikrobloga

hehe ale ale przeciez komunis nie zakłada tworzenia gułagów i masowych zbrodni prawagu.

Naprawdę nie trzeba mieć IQ > 150 żeby zrozumieć, że masowe zbrodnie, terror i ograniczenie wolności są naturalnym rezultatem ciągu przyczynowo skutkowego próby wprowadzenia komunizmu/socjalizmu. Ja rozumiem gdyby ktoś na początku 20 wieku łudził się, że może uda się wprowadzić idee komunizmu w życie i nie skończy to się krwawym reżimem, ale w 2020 gdzie historia wielokrotnie pokazała, że za każdym razem kończy się to tak samo no to trzeba już mieć coś nie tak pod kopułą. No ale jak wytkniesz to takiemu lewakowi to ci powie, że albo te zbrodnie to wymysł kapitalistów albo, że to nie był prawdziwy socjalizm/komunizm xD


#antykapitalizm #bekzalewactwa
tallman - > hehe ale ale przeciez komunis nie zakłada tworzenia gułagów i masowych zb...
  • 90
  • Odpowiedz
@tallman: Capital Research Center (CRC) is an American conservative and libertarian non-profit organization located in Washington, D.C. Its stated purpose is "to study non-profit organizations, with a special focus on reviving the American traditions of charity, philanthropy, and voluntarism." According to the Washington Post, it also discourages donations by corporations and non-profits supporting what it sees as liberal or anti-business policies.

In 2011, Politico reported that CRC had received millions
G.....5 - @tallman: Capital Research Center (CRC) is an American conservative and lib...

źródło: comment_16068293863M8MEc72pWUa3G0HKti0OU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tallman: Film otwiera się wstępem o szacowanej liczbie ofiar od 85 do 100 milionów, według tych samych metod szacowania "ofiar systemu" można podliczyć ofiary kapitalizmu na 2 miliardy, a ty się mnie pytasz, co w tym filmie jest tanią propagandą?

Black Book of Communism było orane wielokrotnie. Reszta filmu to gdybanie autora i bąki wyssane z pindy.
G.....5 - @tallman: Film otwiera się wstępem o szacowanej liczbie ofiar od 85 do 100 ...
  • Odpowiedz
@tallman: z tego co pamiętam już raz wrzucałeś ten filmik i wtedy myślałem, że trollujesz, ale okazuje się, że chyba jednak nie. Wprowadzanie jakichkolwiek radykalnych zmian bez poparcia praktycznie całego społeczeństwa musi skończyć się buntami i terrorem. Jeśli ktoś serio marzy o tym, że dojdzie do władzy i "zrobi porządek" to jest niebezpieczny niezależnie od opcji politycznej którą reprezentuje. Gdyby zwolennik akapu doszedł do władzy i mimo sprzeciwu społeczeństwa sprywatyzował
  • Odpowiedz
@tallman: Z resztą krytykę marksizmu to nawet sam mógłbym zastosować, nie potrzebuję do tego filmu z kanału instytutu Misesa. Cały film jest praktycznie poświęcony krytykowaniu marksizmu-leninizmu-maoizmu, a nikt tutaj poza Formbim nie jest MLMem.
  • Odpowiedz
@Gaku745: To w jaki inny sposób chciałbyś usunąć własność prywatną? Ktoś ma dobrowolnie oddać firmę na którą ciężko pracował tylko dlatego że wy sobie coś tam wymyśliliście i myślicie że będzie działać skuteczniej niż kapitalizm?
  • Odpowiedz
@Gaku745: od kiedy w kapitalizmie szef firmy morduje pracowników strzałem w tył głowy i nie ponosi za to konsekwencji?


@tallman: Od momentu gdy tylko się im na to pozwoli

The boom in demand for natural rubber, which was abundant in the territory, created a radical shift in the 1890s—to facilitate the extraction and export of rubber, all "uninhabited" land in the Congo was nationalised, with the majority distributed
  • Odpowiedz
To w jaki inny sposób chciałbyś usunąć własność prywatną? Ktoś ma dobrowolnie oddać firmę na którą ciężko pracował tylko dlatego że wy sobie coś tam wymyśliliście i myślicie że będzie działać skuteczniej niż kapitalizm?


@kremowka2137: Jaki masz pożytek z firmy w której nikt już nie chce pracować bo opiera się na pracy najemnej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ja dopytuje bo za cholerę nie mam pojęcia co postulujesz. Zwróciło moją uwagę że często w gorących wrzucasz jakieś obrazki krytykujące kapitalizm więc ciekawi mnie jaką alternatywę masz do zaproponowania. W sensie chcesz żeby ludzie przestali chodzić do pracy na etat i co wtedy? Przecież większość etatowców woli usiąść na stanowisku i robić proste zadania zamiast prowadzić firmę. Co miałoby sprawić że jedna na tysiąc osób która się do
  • Odpowiedz
@Gaku745: ja nie krytykuję wolnościowego socjalizmu bo coś takiego nie ma prawa zaistnieć więc po co miałbym sobie tym głowę zaprzątać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chcesz wprowadzić socjalizm bez użycia przemocy i go utrzymać to wypada mi tylko życzyć ci powodzenia w namawianiu posiadaczy środków produkcji, żeby się nimi podzielili i żeby później nie tworzyli własnych firm. No ale jeśli chcesz użyć do tego aparatu
  • Odpowiedz