Wpis z mikrobloga

Hejka, potrzebuję sobie ogarnąć pre-settled status, a co za tym idzie dotrzeć do UK w grudniu (i jak najszybciej wrócić). Wiem że jeśli chodzi o Anglię to od 15.12 kwarantanna jest skrócona do 5 dni + test, ale zaciekawł mnie zapis w Scotland self-isolation rules:

You can only leave your accommodation in limited circumstances. These include where: -you need to travel to leave Scotland, provided that you do so directly


Czy to w praktyce oznacza że mogę przylecieć i w dowolnym momencie opuścić miejsce odbywania kwarantanny żeby wylecieć?
#uk #emigracja #szkocja #anglia #wielkabrytania
  • 34
@fergese
Potwierdzam, byłem na początku listopada dwa w Szkocji i wróciłem do PL bez żadnych problemów. Tylko pamiętaj żeby przed wylotem wypełnić passenger locator form.
Chociaż na lotnisku nawet tego nie sprawdzają :)
Hejka, potrzebuję sobie ogarnąć pre-settled status, a co za tym idzie dotrzeć do UK w grudniu (i jak najszybciej wrócić).


@fergese: Ty naprawdę wierzysz w to, że ktoś Ci da pre-settled status, jak przylecisz do UK na 5 dni?
Ty naprawdę wierzysz w to, że ktoś Ci da pre-settled status, jak przylecisz do UK na 5 dni?

@Zaxx: przylecę na jeden dzień jeśli nie trzeba zostawać 5 w związku z kwarantanną ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czemu miałbym nie dostać?
@Zaxx: ogarniasz że start living to zacząć żyć a nie żyć? Mogę zacząć żyć i zrezygnować po 1 dniu.

These documents count as evidence for 1 month if they have a single date on. They can be used to cover a longer period of time if they have a start and end date covering longer than a month: -passport stamp confirming entry at the UK border - used travel ticket confirming
ogarniasz że start living to zacząć żyć a nie żyć?


@fergese: Jak ty nie ogarniasz różnicy między must have started living a start living, to z czym do ludzi.

Mogę zacząć żyć i zrezygnować po 1 dniu.

Możesz, tylko że nikt ci nie da pre-settled status w takim wypadku.

Do udowodnienia swojego "życia" wystarczy bilet lotniczy,

Bilet lotniczy, to ci wystarczy jedynie do tego, by rozpocząć proces starania się o
@Zaxx:

Jak ty nie ogarniasz różnicy między must have started living a start living, to z czym do ludzi.

Po prostu ty napisaleś jakby było have lived a nie started living.

Możesz, tylko że nikt ci nie da pre-settled status w takim wypadku.

Na jakiej podstawie mi odmówią? Wymagane jest zaczęcie życia w UK przed 31.12. Aplikować mogę w momencie przybycia i tak też zrobię. Z tego co wiem to nie
@fergese: Na jakiej podstawie ci odmówią?.

Nie masz: NIN, proof of adress, konta bankowego, nie płacisz tam podatków. A z biletem lotniczym w kieszeni jesteś turystą.

Powodzenia mirku. Daj znać jak poszło!
@owcaboski:

To get pre-settled status, you only need to show you’ve lived in the UK for 1 day out of the last 6 months.

You can use evidence like a:

used airline, train, ferry or ship ticket that shows the date you entered the UK

stamp in your passport showing you entered the UK

monthly bank statement showing money you've spent or received in the UK

mobile phone bill in your
@fergese w sumie temat który mnie też dotyczy i interesuje - sam planuje dotrzeć do UK jakoś 29/30 i zacząć ubiegać się o PS.
Różnica jest taka, że już tam mieszkałem parę lat temu, wprowadziłem się jakoś z końcem 2013 - ale SN mam wyrobiny (ten się chyba nie przedawnia, co?), konto bankowe także, chociaż nie wiem w jakim jest stanie po tylu latach ^^
Lece z różowa która nie mieszkała w
tak zamierzam zrobić :p trzymaj kciuki


@fergese: Źle ci nie życzę, więc czemu nie ;)

czy muszę podpisać umowę na lokum z datą sprzed 31.12?


@LadniePieknie: Wg mnie, to nie musisz od razu lokum szukać, bo będziecie mieć te bilety. Co innego przylecieć i zostać, a co innego wrócić po jednym dniu jak planuje zrobić OP, ale cholera wie. Może mu się uda, choć w momencie gdy będą coś od