Wpis z mikrobloga

Hejka, potrzebuję sobie ogarnąć pre-settled status, a co za tym idzie dotrzeć do UK w grudniu (i jak najszybciej wrócić). Wiem że jeśli chodzi o Anglię to od 15.12 kwarantanna jest skrócona do 5 dni + test, ale zaciekawł mnie zapis w Scotland self-isolation rules:

You can only leave your accommodation in limited circumstances. These include where: -you need to travel to leave Scotland, provided that you do so directly


Czy to w praktyce oznacza że mogę przylecieć i w dowolnym momencie opuścić miejsce odbywania kwarantanny żeby wylecieć?
#uk #emigracja #szkocja #anglia #wielkabrytania
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zaxx: @LadniePieknie: @owcaboski:
Zadzwoniłem do settlement scheme centre bo mi namieszaliście w głowie i miły pan potwierdził wszystko co mówiłem, jedyne co potrzebuję to dowód że byłem w UK przez jeden dzień w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Zawołam jeszcze jak życie zweryfikuje. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@fergese: No to w sumie dobrze. Zastanawiałem się, czemu z tym łebkiem, co mu pomagałem nie poszło tak gładko. Chyba chcieli ten wyciąg z banku, żeby potwierdzić, że przebywał w UK od jakiejś tam daty, bo chyba nie widzieli u niego żadnej aktywności, bo pracował gdzieś po kątach. Ty będziesz miał ten bilet, więc jak nie będą chcieli niczego innego, to spoko.

A ten pre-settled status robisz tak na wszelki
  • Odpowiedz
@Zaxx: też mnie zdziwiło bardzo to co pisałeś. Może ubiegał się o settled? Może wynikało to że we wniosku zadeklarował datę na którą nie miał dowodu i dla formalności musieli poprosić, mimo że i tak się kwalifikuje, albo przyszłościowo chceli policzyc ile lat continous residency ma ¯\_(ツ)_/¯
Planuję się przenieść przed czerwcem kolejnego roku żeby dopełnić 5letniej ciągłości przed utratą statusu. Ale przez covid narazie nic nie jest pewne +
  • Odpowiedz
@LadniePieknie: u mnie wyglądało to tak:

ja: wysyłałem bilety + rachunek z airbnb. NIN wyrobiony w 2019 roku (pierwsze payslip od września 2020, ale na adres w PL). Decyzja pozytywna po 2 dniach

różowa: wysłane bilety + potwierdzenie "do celów wizowych" z airbnb. NIN wyrobiony w 2019 (0 payslip). Decyzja pozytywna po ok. 10 dniach

bilety + rachunek za hotel/airbnb załatwiają sprawę - zresztą tam jest lista dokumentów, które można
  • Odpowiedz
@LadniePieknie: moim zdaniem im więcej sensownych i imiennych dokumentów przedstawisz tym lepiej - fakt nie ma tego na https://www.gov.uk/guidance/eu-settlement-scheme-evidence-of-uk-residence , ale gdzie indziej można przeczytać:

Applicants do not need to be in the UK for a minimum period to register but we would recommend at least 24-48 hours. Applicants will need their EU passport and proof of presence in the UK e.g. something with the UK address on (even a
  • Odpowiedz