Wpis z mikrobloga

#weterynaria #kot #koty #zwierzaczki #zwierzeta #weterynarz

Czy jest na sali weterynarz?
Mam problem.
Mój kot czasami po zrobionej kupię ma tyłek ubrudzony świeżo czerwoną krwią.

Czasami kupa ma domieszkę śluzówo krwista,

Byłem u weterynarza, zrobiono badania na pasożyty jednak wyszły ujemne. Krwawienia te nie są duże. Myślę że jest tak ok 2-4ml

Kot nie jest apatyczny czy ospały. Śpi dużo ale myślę że tyle ile powinien, chętnie się bawi zawodzi czy lata i krzczyczy.

W mojej ocenie jest to spowodowane suchą karmą. Je ją chętnie, pije dużo wody ma kilka miseczek w mieszkaniu i sam do niej podchodzi.

Mokrą karmę też dostaje a także wątróbkę, serca drobiowe, czy piersi z kurczaka.

Waży ok 5.5kg ma 2lata.
  • 6
  • Odpowiedz
@balbezaur: Za dużo pytań mi się ciśnie na myśl.. Czemu twierdzisz, że to przez suchą karmę? Zmieniałeś karmę w ostatnim czasie?
Jak czesto są te krwawienia?
No i jakie to były badania na pasożyty? Czy weterynarz skoro zakładamy, że wykluczył pasożyty to zaproponował jakąś dalszą diagnostykę? Trudno mi uwierzyć, że nie zaproponował dalszego szukania przyczyny. Idź może do innego weta. Przez internet nikt Ci jednoznacznej diagnozy nie postawi. Były robione badania
  • Odpowiedz
@PrincessPig: @KoriManiaczka:
Myślę że przez suchą bo ostatni tydzień mi jej brakło i jej nie jadł i nie było problemu. Dostał w piątek wieczorem ponownie sucha a w poniedziałek wieczorem znowu problem.

Krwawienia nie są częste.
Raz na tydzień może dwa.
Na pewno na lamblie było badanie.
Kazał obserwować kota jego zachowanie czy to się nie nasila...

Nie było badania USG ani badania krwi.
  • Odpowiedz
@balbezaur: Może ma jakieś uczulenie na suchą. U mnie jeden kitku też tak miał, jak próbowałam wprowadzić inną karmę. Wróciłam do startej i przeszło. Teraz dostają mokre jedzenie głównie.
  • Odpowiedz
@RexFortune: a jaka karmę mu dawałeś pamiętasz może?

Myślę że jest to trochę możliwe bo zmiana karmy tak jakby spłata się z wystąpieniem objawów.
Zmieniłem na karmę o mniejszych granulkach. Wydaje mi się że nie rozgryza ich czasami i je takie bryłki ostre które są średnio trawione i mogą go podrażniać
  • Odpowiedz
To była Farmina, nie pamiętam dokładnie który wariant.
PS. Jeszcze mi się przypomniało. Kolegi kot też miał problem z krwią w kupie. Potem okazało się, że miał jakiegoś guza, na USG wyszło. Tylko guz zdiagnozowany po paru latach od pierwszych objawów z krwią, więc nie wiadomo, czy to było jakoś połączone.
  • Odpowiedz