Wpis z mikrobloga

@fan_internetu: niby tak, ale nie do końca. Np sygnału okresowego nie zrobisz wielomianem. A wielomianowej nie zrobisz trygonometrią. Ale wygląda na to że tu sprawdzi się wielomian, rząd dobierz na podstawie błędów dopasowania (albo jeżeli ogarniasz weź np kryt Akaikego).
  • Odpowiedz
  • 0
@kamilspl Kurcze średnio czaje na jakiej podstawie mam dobrać ten rząd.. Rzad w sensie stopień wielomianu którym będę aproksymowac?

Raczkuje dopiero ze scilabem, zaś studia zaoczne to nie mam zbytnio możliwości aby się zagłębić. Mam umieć to co zadane.
  • Odpowiedz
@kamilspl: sygnal okresowy jezeli jest ciagly, to mozna przyblizyc wielomianem (kazda f ciagla mozna wielomianem przyblizyc), okresowosc ulatwia nawet, bo wystarczy jeden okres rozpatrywac, nawet gdy f jest nieciagla, to w przedzialach ciaglosci przyblizamy wielomianem. Wielomian w przedziale dlugosci 2pi mozna przyblizyc f trygonometrycznymi.

@fan_internetu: wpisz w google aprokstmacja sredniokwadratowa, stopien wielomianu wybierz jak ci passuje, najwyzej jak wyjd,ie za duzy blad, to zmienisz na inny, alvo wybierzesz
  • Odpowiedz
@fan_internetu fakt, ostatnio dużo pracuje z modelami i już kręcę pojęcia. Chodziło o stopień wielomianu.
Zakoduje to na szybko, sam zobaczę jak to wygląda w funkcji stopnia.

@7uhvcgy6 fakt, dzięki - zapomniałem że zawsze można przybliżyć okres podstawowy a następnie sprowadzać do niego korzystając z okresowości.
  • Odpowiedz